Jump to content


Instalka win8/8.1 pod odpowiednią wersję.


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 OFFLINE   timmi

timmi

    Zdobywca 2 miejsca w Drugim Quizie Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 863 posts
    • Time Online: 78d 5h 26m

Posted 23 May 2014 - 14:19

Witam poszukuję czystej instalki bez zadnych aktywatorów i innych cudów.Jest to zwykla wersja OEM.Najlepiej od razu 8.1.Co znajduję instalkę to wersje PRO.No chyba że taką mogę zainstalować na kluczu OEM(byl to preinstalowany system w laptopie).

#2 OFFLINE   Invar

Invar
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 23 May 2014 - 15:06

Z tego co wiem, to masz partycję Recovery. Wgraj z niej system.

#3 OFFLINE   giantx

giantx

    Autor najlepszego postu czerwca 2013

  • User
  • 149 posts
    • Time Online: 6d 47m

Posted 23 May 2014 - 17:48

A jak popsuł mu się dysk? Wymienił i.... Jak nie zrobił kopi na płytach? A może On chce czysty soft bez śmieci od producenta?
Ja niestety nie mam 8. Mam czystą  7.
Od E przez SE do S

#4 OFFLINE   timmi

timmi

    Zdobywca 2 miejsca w Drugim Quizie Forum Sony Ericsson World

  • Autor tematu
  • User
  • 863 posts
    • Time Online: 78d 5h 26m

Posted 23 May 2014 - 21:34

Krótko mówiąc nie mam a w zasadzie kolega nie ma kopii recovery ani kopii na nośnikach.Ma wgraną 7 ale instalkę 8/8.1 się przyda mi przy okazji

#5 OFFLINE   Charlie

Charlie

    Autor najlepszego postu lutego 2013

  • User
  • 270 posts
    • Time Online: 17d 6h 6m

Posted 24 May 2014 - 10:12

Co do wypowiedzi giantx - Podzielam Twoje zdanie, wg mnie chore jest dawanie systemu tylko na partycji recovery. Fakt, bardzo ciężko wypalić po1 kopii na płytce do każdego notebooka. -,- Ciekawe jak producent uwzględni fakt, gdy np krótko po zakupie dysk twardy ulegnie awarii i nie będzie możliwe odzyskanie danych z niego? Płytka DVD z systemem do przykładowego Sony VAIO kolegi kosztuj 250zł, czyli jak dla mnie absurdalna cena za zwykłą płytę DVD dwuwarstwową bodajże, którą za max 5 zł kupimy. Odkąd pamiętam, do notebooków dodawali nośnik z systemem, nawet po poważnej awarii i wymianie dysku można było sobie świeży systemik zainstalować bez przeszkód. Nie wiem co stoi na przeszkodzie, by sobie samemu partycję recovery zrobić, a płytę z systemem dostarczonoby wraz z notebookiem. Wyjątkiem są netbooki, fakt, napędu nie ma, to dadzą na recovery. I tutaj duży plus, natomiast jak już wyżej napisałem, do notebooków producent powinien załączać płytę z systemem w tej samej wersji, która jest preinstalowana na lapku. Tyle mam do powiedzenia, dziękuję.

#6 OFFLINE   Invar

Invar
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 24 May 2014 - 21:25

Charlie, osoba myśląca zrobi backup partycji recovery. Pierwszą rzecz jaką zrobiłem po odpaleniu netbooka to backup systemu.

#7 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 24 May 2014 - 21:53

W sieci masz czyste obrazy iso Windows 8.1 Update 1, aczkolwiek OEM klucze dawane z laptopem nie zaktywują ci systemu tak po prostu gdyż sa to zazwyczaj klucze które kiedyś się powtórzą u innych (sprawdzone na Vista, klucz OEM dostępny w sieci taki sam w orginale na naklejce). Dlatego możesz spróbować aktywować, ale najpeirw sprawdź czy klucz jest pod Windows 8.1 Core czy Windows 8.1 Pro
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#8 OFFLINE   Charlie

Charlie

    Autor najlepszego postu lutego 2013

  • User
  • 270 posts
    • Time Online: 17d 6h 6m

Posted 25 May 2014 - 00:38

View PostInvar, on 24 May 2014 - 21:25, said:

Charlie, osoba myśląca zrobi backup partycji recovery. Pierwszą rzecz jaką zrobiłem po odpaleniu netbooka to backup systemu.
No dobra, a osoby które się na tym po prostu nie znają są osobami tępymi? Dla mnie jest niezrozumiałe, dlaczego ja jeszcze muszę sobie coś sam robić, skoro przez tyle lat producenci dostarczali system na płytce instalacyjnej wraz z notebookiem. Czyżby płyty im się skończyły? A może producenta nie stać na wypalenie iluśset tysięcy płyt, po jednej dla każdego sprzedanego notebooka? A co ma zrobić osoba starsza, wiek około 40-50 lat, która pierwszy raz w życiu ma do czynienia z notebookiem? Też przemądrzali panowie z obsługi telefonicznej powiedzą "Nie obchodzi nas to, że ktoś nie umie, miał zrobić płytę recovery po 1 uruchomieniu i basta" ? Nie tylko ja wyrażam takie zdanie, bo na innych forach często też ludzie klną na te partycje, zwłaszcza po awarii dysku twardego. Ja rozumiem, netbook nie ma napędu DVD, to dadzą system na partycji recovery, bo nie każdy ma zewnętrzny napęd, ale po jakie licho pakują te śmieszne partycje do pełnowymiarowych laptopów z napędami DVD/CD? To takie trudne dorzucić do opakowania z notebookiem głupią płytkę z systemem. Tutaj przykładowy Sony VAIO kolegi - pierwszy raz w życiu lapka dostał, jest sobie partycja recovery, okej. Nigdzie nie jest napisane, że ma sobie zrobić płytkę z obrazem systemu. Nikt go o tym nie poinformował, dopiero po fakcie każą mu zrobić płytkę albo zapłacić 250zł za płytę wartą góra 5-7 zł. Śmiech na sali. Nawet w instrukcji notebooka nie ma ani słowa o wspomnianej partycji recovery i potrzebie zrobienia płyty instalacyjnej. Przykład nr 2 - mój stary HP DV7-1280ew. Zamiast płyty z systemem dostałem beznadziejne Vista Recovery i świstek informujący, że na dysku jest partycja recovery, jak bym tego sam nie zauważył, bo sobie widniała w "Komputer". Nigdzie mi nie napisano w instrukcji obsługi, że mam jakąś tam płytkę wypalić, i trach, pewnego dnia awaria dysku twardego, zostałem bez systemu. Dobrze, że chociaż licencja w formie papierka na obudowie była, bo nawet bym bez licencji na Vistę został. Gdyby nie to, że potem całego laptopa szlag trafił to też by mi kazali zapłacić 200zł za głupią płytę. Niedługo to zaczną na PC taką kaszanę odwalać i będzie totalny sajgon.

#9 OFFLINE   Invar

Invar
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 25 May 2014 - 09:11

Ale producenci dostarczają program do przywrócenia oraz do robienia backupu albo do przywrócenia ustawień fabrycznych. To nic trudnego.

#10 OFFLINE   Charlie

Charlie

    Autor najlepszego postu lutego 2013

  • User
  • 270 posts
    • Time Online: 17d 6h 6m

Posted 25 May 2014 - 13:27

Fakt, przywrócić mogłem po wciśnięciu bodajże F7 przed bootowaniem systemu, ale żadnego programu do utworzenia płytki z obrazem systemu nie widziałem. Tylko tonę śmieci od HP, które tylko spowalniały system io zajmowały cenne miejsce na dysku. Czy ta partycja nie powinna być też ukryta w "Komputer", by przypadkiem ktoś jej nie sformatował? Tak wgl ciekawe czy jak użyję mojej licencji od Visty Home Premium z notebooka HP w notebooku od Acera, to czy mi pomyślnie go zaktywuje i nie będzie się pluć że system nielegalny...

#11 OFFLINE   Invar

Invar
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 25 May 2014 - 22:33

Ja mam Acera 725(preinstalowany Win7 HP 64bit) z ukrytą partycją nie do usunięcia :)

#12 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 26 May 2014 - 00:48

View PostInvar, on 25 May 2014 - 22:33, said:

z ukrytą partycją nie do usunięcia :)
Wydaje ci się ;) Wszystko można usunąć.
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#13 OFFLINE   Invar

Invar
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 26 May 2014 - 06:11

View Posthunter3000, on 26 May 2014 - 00:48, said:


Wydaje ci się ;) Wszystko można usunąć.

Podczas instalacji Win8.1 nie mogłem jej usunąć :)

#14 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 26 May 2014 - 21:48

Quote

W sieci masz czyste obrazy iso Windows 8.1 Update 1, aczkolwiek OEM klucze dawane z laptopem nie zaktywują ci systemu tak po prostu gdyż sa to zazwyczaj klucze które kiedyś się powtórzą u innych
No nie do końca się z tobą zgodzę. Sam ma  WIN8 w wersji OEM i po instalacji 8mki bezproblemowo się system aktywował. O dziwo instalując 8.1 też poszło gładko, choć martwiłem się, bo z tego co pamiętam klucze pasowały tylko do wersji, które były w danym momencie instalowane.

Quote


z ukrytą partycją nie do usunięcia :)
Wydaje ci się ;) Wszystko można usunąć.
Zgadzam się w 100 % :D

Mnie drażni jedno. Podział dysku gdy kupimy nowego laptopa. Przecież to jest absurdalne. U mnie systemowy miał ponad 900GB a kolejny tylko 20GB :mellow:  Co mi z tego, ze mogę podzielić ten systemowy, jak tracę partycję recovery i nici z odzyskania systemu <_<

#15 OFFLINE   giantx

giantx

    Autor najlepszego postu czerwca 2013

  • User
  • 149 posts
    • Time Online: 6d 47m

Posted 30 May 2014 - 23:12

Ukryta partycja nie do usunięcia-hahaha. Pokaż to w acronis disk dyrektor home.
Polecam ten program do partycji. Cuda wianki potrafi.
Co do systemu  to można czysty zainstalować zamiast oema. Ms widzi go legalnego ale tracimy gware producenta,analogicznie jak w telefonach. Można kupić sobie drugi HDD i tam działać/kombinować do końca gwarancji lapka. Można też zostawić recowery i wgrać czysty.
Od E przez SE do S

#16 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 03 June 2014 - 23:16

Quote

Co do systemu  to można czysty zainstalować zamiast oema. Ms widzi go legalnego ale tracimy gware producenta,analogicznie jak w telefonach
Ja od razu wywaliłem OEM i zainstalowałem enterprise i z tym systemem oddałem na gwarancji, bo swego czasu padło mi wejście ładowania baterii i laptop wrócił bezproblemowo naprawiony.




0 user(s) are reading this topic