Jump to content


Sony SPA-TA1 tablet


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 28 January 2014 - 18:47

Skoro mając smartfona możesz podłączyć dodatkowy obiektyw (DSC-QX10 / DSC-QX100) to czemu nie zrobić odpowiedniego zaczepu dla: Tableta ? Na Japońskiej stronie

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

pojawiła się możliwość zakupu tego dodatku. Cena to

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

(£21, €26, $36) a dostępny ma być od 04/04/2014.
Wcześniejsza wersja uchwytu dostarczana wraz z DSC-QX10 i DSC-QX100 miała maksymalną szerokość 75mm, co uniemożliwiało jego montaż na Xperii Z Ultra. Nowy produkt SONY SPA-TA1 daje szerszy wachlarz zastosowań, gdyż jego zakres zaczyna się 85mm do 190mm.

Poszczególne wymiary:
1) 85 × 65.6 × 33.9mm
2) 106 × 65.6 × 33.9mm
3) 127 × 65.6 × 33.9mm
4) 148 × 65.6 × 33.9mm
5) 169 × 65.6 × 33.9mm
6) 190 × 65.6 × 33.9mm


Sony SPA-TA1 tablet zaczep dla QX10/QX100 lens-style cameras

Posted Image

Posted Image

Xperia Tablet Z

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Xperia Z Ultra


Posted Image

Posted Image

Posted Image


Sony Vaio Tap 11

Posted Image






I jak podoba Ci się nowy produkt SONY? Ma szansę odnieść sukces, czy z góry wiadomo, że to tylko kolejny zbędny gadżet?
Zapraszam do dyskusji. ;)


Źródło:XperiaBlog



#2 OFFLINE   Charlie

Charlie

    Autor najlepszego postu lutego 2013

  • User
  • 270 posts
    • Time Online: 17d 6h 6m

Posted 28 January 2014 - 19:03

Całkiem fajnie się prezentuje. Jak dla mnie dobry gadżet dla fotoamatorów posiadających taki sprzęt jak tablet Z czy też Z ultra.

#3 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,429 posts
    • Time Online: 106d 9h 22m

Posted 28 January 2014 - 22:54

Kurcze, fajnie to wygląda :D Zobaczymy jakie fotki będzie się dało tym robić.
WALKMAN®

#4 OFFLINE   giantx

giantx

    Autor najlepszego postu czerwca 2013

  • User
  • 149 posts
    • Time Online: 6d 47m

Posted 29 January 2014 - 01:12

Obiektywy dostępne są od jakiegoś czasu. Myślę że zdjęcia wychodzą na poziomie dobrych "małpek".  W tym temacie jest że są większe uchwyty na tab Z i ultra.

Myślę że największym hitem dla dobrych wbudowanych aparatów w smartphone byłoby akcesorium lampa błyskowa na bt z własnym zasilaniem. Ale jak to wbić do głowy Sony? Oni nie chcą konkurencji zostawić w tyle?

Edited by giantx, 29 January 2014 - 01:22.

Od E przez SE do S

#5 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Autor tematu
  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 29 January 2014 - 10:21

Quote

Myślę że największym hitem dla dobrych wbudowanych aparatów w smartphone byłoby akcesorium lampa błyskowa na bt z własnym zasilaniem. Ale jak to wbić do głowy Sony? Oni nie chcą konkurencji zostawić w tyle?
I tu się z tobą zgodzę w 100% Taka lampa błyskowa doczepiana do smarfona (jak dla mnie) było by zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Quote

Obiektywy dostępne są od jakiegoś czasu. Myślę że zdjęcia wychodzą na poziomie dobrych "małpek".  W tym temacie jest że są większe uchwyty na tab Z i ultra.
I jak zwykle czekamy na filmik w twoim wykonaniu :P ;)

#6 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Moderator

  • Moderator
  • 1,048 posts
    • Time Online: 49d 15h 12m
  • Kraj::
  • Operator: Simplus

Posted 29 January 2014 - 21:44

Znów wraca moda na dołączane aparaty :D Jakoś nie przekonuje mnie ten pomysł, obiektyw jest prawdopodobnie cięższy od urządzenia do którego miałby być podłączony i wątpię czy ktoś by go nosił zawsze przy sobie. Lampo błyskowa gdzie jesteś? Tak cię brak :)

Niestety taka moda i specyfika urządzeń że muszą być jak najcieńsze za to z ogromnymi wyświetlaczami i nic nieznaczącą olbrzymią liczbą megapikseli przy mikroskopijnym obiektywie, praw fizyki się nie oszuka.

Jednak jako aparat z "funkcją" podglądu na żywo w telefonie/tablecie może odnieść sukces, kto by nie chciał mieć na oku swojej pociechy gdy jesteśmy zajęci lub założyć "monitoring" firmy? "niania" na smartfonie wydawała by się genialnym rozwiązaniem zwłaszcza jeśli zasięg byłby ok.
Gry PS3/PS4 akcesoria?(więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#7 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,054 posts
    • Time Online: 77d 2h 4m

Posted 31 January 2014 - 15:14

Gdy Sony zaprezentowało dołączane obiektywy DSC-QX10 oraz DSC-QX100 to myślałem że i będzie lampa ksenonowa. Jednak jej nie było a szkoda bo faktycznie taka lampa ksenonowa bardzo  pozytywnie wpłynęłaby na jakość robionych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Jednak fajnie że pomyśleli o użytkownikach tabletu Z i Xperi Z Ultra




0 user(s) are reading this topic