Jump to content


Playstation 4 - pytania


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 OFFLINE   Invar

Invar
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 18 January 2014 - 23:37

Jako, że jestem posiadaczem PS4, możecie zadawać pytania na które chętnie odpowiem :)


Posted Image


Oczywiście spis gier jakie posiadam :

Killzone Shadow Fall


Posted Image

Call of Duty Ghosts

( wersja cyfrowa Polska )


Posted Image

FIFA 14

(gram w nią codziennie :D )


Posted Image


Don't Starve : Console Edition


Posted Image

Resogun


Posted Image

Contrast


Posted Image


Tomb Raider : Definitive Edition

( od 31 stycznia)


Posted Image

Oczywiście posiadam też PS+


Posted Image


Edited by Invar, 11 February 2014 - 20:27.


#2 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Moderator

  • Moderator
  • 1,048 posts
    • Time Online: 49d 15h 12m
  • Kraj::
  • Operator: Simplus

Posted 19 January 2014 - 22:29

Pytania zawsze się jakieś znajdą ;) Bardzo fajnie że zechciałeś założyć ten temat, z pewnością przyda się osobom zastanawiającym się nad zakupem lecz mającym jakieś wątpliwości.

Ode mnie pierwsze pytanko jak sprawuję się nowy kontroler: panel dotykowy, czy jest wygodny w graniu, jak długo starcza jedno naładowanie?

Jeśli masz tylko ochotę zawsze możesz nagrać jakąś wideo recenzję, unboxing, lub napisać jakąś recenzję, wrażenia z użytkowania, z pewnością będą to wartościowe treści dla forum :)
Gry PS3/PS4 akcesoria?(więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#3 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 19 January 2014 - 22:56

O super, dzięki za temat ;)
Mnie interesuje twoje zdanie w kwestii awaryjności? Tyle się o tym czyta w sieci, nawet znalazłem ciekawy artykuł -

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



#4 OFFLINE   Invar

Invar
  • Autor tematu
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 20 January 2014 - 17:02

View PostsoniaczW800i, on 19 January 2014 - 22:29, said:

Pytania zawsze się jakieś znajdą ;) Bardzo fajnie że zechciałeś założyć ten temat, z pewnością przyda się osobom zastanawiającym się nad zakupem lecz mającym jakieś wątpliwości.

Ode mnie pierwsze pytanko jak sprawuję się nowy kontroler: panel dotykowy, czy jest wygodny w graniu, jak długo starcza jedno naładowanie?

Jeśli masz tylko ochotę zawsze możesz nagrać jakąś wideo recenzję, unboxing, lub napisać jakąś recenzję, wrażenia z użytkowania, z pewnością będą to wartościowe treści dla forum :)

Cóż, pad jest idealny :) W porównaniu do PS3 to DS3 wygląda jak chińska zabawka :P DS4 leży w mojej dłoni idealnie. Dla mnie jest on też wygodniejszy niż pad od X360. Panel dotykowy jest jak na razie dodatkiem np. w Killzone używamy do wybierania trybu pracy drona. Nie ma wielu gier które wykorzystują tą funkcję(a szkoda). Jedno pełne naładowanie(w zależności w co gramy) starcza na dosyć długo. Oczywiście DS3 trzymał dłużej ale to dlatego, że nie ma tylu bajerów co DS4. Ja już się przyzwyczaiłem do codziennego ładowania(dzięki smartfonom od Sony, chociaż moja Xperia Z1 trzyma 2 dni :) )

View Postdante, on 19 January 2014 - 22:56, said:

O super, dzięki za temat ;)
Mnie interesuje twoje zdanie w kwestii awaryjności? Tyle się o tym czyta w sieci, nawet znalazłem ciekawy artykuł -

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



Powiem tak, połowa tych rzeczy jest wyssana z palca. Konsolę mam od 12 grudnia i nawet po dłuższej grze konsola nie chodziła głośno. Jest niesłyszalna, płyty wciąga i wypluwa jak powinna, nie mam niebieskiej diody śmierci(o ile w ogóle takie coś istnieje) - ma to związek z tanimi kablami HDMI, które nie wchodzą do wejścia z tyłu konsoli jak powinny, nie odpadły mi żadne przyciski(sądzę, że to kolejna bzdura...),  nie odpadł mi znaczek PS(kto to wymyślał...), obraz NIGDY mi nie zanikał od kiedy jej używam, konsola się nie zacina ani nie urywa głosu(głos jest przesyłany przez kabel HDMI więc to kabel bym stawiał jako usterkę a nie konsolę). No i na koniec perełka... Konsola się nie chwieję przy normalnym użytkowaniu... Trzeba użyć trochę siły aby ją ruszyć. Żeby dostać popsutą konsolę trzeba mieć naprawdę szczęście. Moją kupiłem w NeoNet i czekałem na nią niecały tydzień. w niedzielę złożyłem zamówienie, w czwartek już miałem konsolę. Udało mi się też kupić konsolę w promocji, i dzięki temu zapłaciłem trochę mniej :)

Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na Wasze pytania.

#5 OFFLINE   MiFa

MiFa
  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 1d 17h 48m

Posted 20 January 2014 - 19:33

Możesz napisać coś więcej na temat używania padów  DS3 / DS4 / a 360'tki?
Jestem ciekawy ponieważ dłuższy czas miałem PS3, sprzedałem niedawno z powodu kupna nowego kompa. Zdecydowałem się na pad do PC i kupiłem od xboxa. Powiem że w porównaniu do DS3 to bez porównania.
Lepiej wykonany, całkiem fajnie się użytkuje. Pewniej trzyma się w dłoni. Na początku miałem problem z lewym analogiem z wiadomych przyczyn.

pozdro

NLB


#6 OFFLINE   Invar

Invar
  • Autor tematu
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 20 January 2014 - 20:11

Mogę jedynie porównać DS3 i pad od XBOX i tutaj dla wszystkich wygrywa XBOX. Dla mnie wygrywa DS3. Jestem przyzwyczajony do tych klawiszy, analogów, trigerów itp. W porównaniu pad od XBOX do DS4 to oczywiście, że wygrywa DS4. DS4 jest wykonany z najwyższej jakości plastików, świetnie się go trzyma, analogi nie ślizgają się pod palcami, trigery są strasznie czułe jak i analogi(i to jest WIELKI PLUS). DS3 < DS4 . Tutaj nie ma co porównywać. DS4 jest 2 klasy wyżej albo i więcej.

#7 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 21 January 2014 - 16:51

A można wiedzieć za ile udało ci się kupić ? Bo jak patrzę na ceną jakie lamusy chcą na allegro, to wolę poczekać, aż stanieje.

#8 OFFLINE   Invar

Invar
  • Autor tematu
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 21 January 2014 - 21:18

View Postdante, on 21 January 2014 - 16:51, said:

A można wiedzieć za ile udało ci się kupić ? Bo jak patrzę na ceną jakie lamusy chcą na allegro, to wolę poczekać, aż stanieje.

Oczywiście, konsola była akurat w promocji tańsza czyli mniej niż 1999zł, pad 250zł, FIFA 14, COD Ghosts - po 250 za sztukę. Ale COD Ghosts jest grą ruchomą czyli mogę ją sprzedać, zamienić się. Ogólnie dałem coś około 2700zł( promocyjnie :D )

#9 OFFLINE   Invar

Invar
  • Autor tematu
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 26 January 2014 - 22:04

No i zaczęły się pierwsze problemy... Na szczęście nie z konsolą a z padami. Otóż zdziera się z nich guma. Jestem zmuszony zamówić nakładki na analogi, takie :

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



Dodatkowo miałem problem z przyciskiem L1, który po wciśnięciu zostawał na swojej pozycji. Jednak problemu już nie ma, wystarczyło zdemontować przycisk(podważyć go) i wyczyścić. Kurz, który się tam zbierał blokował przycisk :D Teraz chodzi lepiej niż od R1, którego jeszcze nie rozebrałem. Jutro również go wyczyszczę.

#10 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 28 January 2014 - 08:40

Invar mam pytanie: Jest już może na PS Store jakaś wzmianka odnośnie inFAMOUS: Second Son ? Zastanawiam się czy lepiej kupić wersję cyfrową czy bundle ...

#11 OFFLINE   Invar

Invar
  • Autor tematu
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 28 January 2014 - 10:22

Niestety nie ma. Jak narazie są tylko gry które juz wyszły oraz te które są na PS+.

#12 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 28 January 2014 - 10:36

Jak możesz i będziesz widział to daj znać.  Na necie tylko znalazłem to

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



Posted Image

#13 OFFLINE   Invar

Invar
  • Autor tematu
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 28 January 2014 - 16:29

Z tego co wiem premiera jest 21 marca tego roku. Trochę trzeba będzie poczekać.

Nakładki zamówione! Oczywiście będzie mała recenzja :D

#14 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 28 January 2014 - 17:14

Mnie dziwi, że tak wychwali zalety tego pada w porównaniu z PS3, a tu taki zonk. Ja bym na twoim miejscu reklamował (do sklepu nie serwisu) jako niezgodność towaru z umową. Prawo mówi, że jeżeli w ciągu 6 miesięcy od zakupu wyjdzie jakakolwiek usterka traktowana jest jakby była od początku. W tym przypadku masz prawo żądać wymiany ( no z tym bywa różnie) na wolny od wad, bądź naprawy w terminie nie przekraczającym xxx dni.

Quote

Z tego co wiem premiera jest 21 marca tego roku. Trochę trzeba będzie poczekać.
W chwili obecnej i tak nie ma gier które bym mnie interesowany i jak to bywa: Po co przepłacać za wadliwe (piewrsze partie) jak można trochę poczekać i kupić wolne od wad. Sytuacja jak przy PS3... ;)

#15 OFFLINE   Invar

Invar
  • Autor tematu
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 28 January 2014 - 20:54

Problem z padem ma mnóstwo osób... Począwszy od R1 i L1, które zacinają się po ścierające się gumki na analogach. Ja trafiłem na 2 problemy. Jeden rozwiązałem sam z zacinającym się przyciskiem. Ja trafiłem na L1, wystarczyło go wyczyścić, ale nie zmienia to faktu, że nie powinno się to przytrafić.

Nawet jeżeli pójdę i zareklamuje teraz to i tak nie naprawią mi tych analogów. Guma będzie taka sama w naprawionym padzie lub wymienionym. Na szczęście guma starła się tylko trochę, ale jednak zeszła. Tylko dlaczego Sony jeszcze nic nie powiedziało w tej sprawie? Martwi mnie, że jak pójdę i wymienię teraz, to później jak Sony naprawi ten problem(daj Boże!) sklep nie wymieni mi padów bo będzie to bezpodstawne żądanie.

Mały gameplay InFamous : Second Son :



#16 OFFLINE   Invar

Invar
  • Autor tematu
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 29 January 2014 - 18:10

Dziś na PSN wyszło Tomb Raider : Definitive Edition :)


Edited by Invar, 31 January 2014 - 14:53.


#17 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 30 January 2014 - 09:15

Invar nie wiem czy już wiesz, ale (tak jak podejrzewałem) SONY wymieni ci wadliwego pada. Zacytuje ci jak oddział firmy podchodzi do tej sprawy:

Quote

Bardzo mała liczba użytkowników poinformowała nas, iż gumowa powierzchnia gałek analogowych kontrolera bezprzewodowego (DUAKSHOCK 4) się przetarła podczas użytkowania urządzenia. Pomimo iż materiał spełnia nasze wszelkie standardy jakości, będziemy na bieżąco zajmowali się każdym urządzeniem mającym tego rodzaju problem. Podczas trwania gwarancji będziemy wymieniać wadliwe kontrolery na nowe.
Hee mnie śmieszy tekst: Bardzo mała liczba użytkowników poinformowała nas Ten sam teks co do wadliwych konsol. <_<  Jak widać weszło im to w krew :wojak:

#18 OFFLINE   Invar

Invar
  • Autor tematu
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 30 January 2014 - 14:23

Możesz podać źródło? Będę miał co cytować w razie czego w sklepie :) Dzięki!

#19 OFFLINE   Charlie

Charlie

    Autor najlepszego postu lutego 2013

  • User
  • 270 posts
    • Time Online: 17d 6h 6m

Posted 04 February 2014 - 00:14

View Postdante, on 30 January 2014 - 09:15, said:

Hee mnie śmieszy tekst: Bardzo mała liczba użytkowników poinformowała nas Ten sam teks co do wadliwych konsol. <_<  Jak widać weszło im to w krew :wojak:

Mniej więcej brzmi to tak jak śpiewka z pękającymi Arc S, gdzie "bardzo mała liczba użytkowników" narzekała na pękający przód nad fotoczujnikiem. Ale dobrze, że chociaż wymienią to na nowe, lub naprawią.

Wgl da się odtwarzać gry ze starszych konsol na PS4?

Edited by Charlie, 04 February 2014 - 00:44.


#20 OFFLINE   Invar

Invar
  • Autor tematu
  • User
  • 178 posts
    • Time Online: 13d 18h 22m

Posted 04 February 2014 - 22:09

View PostCharlie, on 04 February 2014 - 00:14, said:

Wgl da się odtwarzać gry ze starszych konsol na PS4?

To przecież oczywiste, że nie :P A szkoda...

BTW, pękła mi guma na analogu... Jutro idę oddać pada na gwarancję, dodatkowo dzisiaj przetestowałem nakładki i jest o NIEBO lepiej niż te oryginalne gumy. Palec lepiej trzyma się gałki, nie poci się, po prostu ideał !




0 user(s) are reading this topic