Jump to content


[Rozwiązany] partycja na SD


  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1 OFFLINE   kangur

kangur
  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 18h 1m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 16 October 2013 - 21:46

Witam ponownie. root manager nie zakłada mi partycji, mojego mk16i nie ma na liście, nie ma żadnej listy. założyłem ręcznie ext2 i fat32 jako primary obie. link2sd nie widzi partycji.Czy wymagany jest konkretny kernel?? jak odblokować bootloader (u mnie można) i co to da?? pozdrawiam
szacunek za cierpliwość

wgrałem cwm 4.3.3.0. jest lista, ale xperii pro nie ma??

#2 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 17 October 2013 - 16:50

Quote

założyłem ręcznie ext2 i fat32 jako primary obie. link2sd nie widzi partycji.Czy wymagany jest konkretny kernel??
Wszystko zależy z jakiego poradnika korzystałeś.


Quote

jak odblokować bootloader
Tu masz poradniki - http://www.sonyerics...android-guides/

Quote

jak odblokować bootloader (u mnie można) i co to da??
Do samego roota nie jest ci to potrzebne, jednakże, we wszelakich modyfikacjach ułatwia to sprawę, chociażby poprzez wgranie kernela = CWM oraz root.

A nie prościej "oszukać" telefon w tym co on będzie uważał za pamięć wewnętrzną ?
Zobacz to http://www.sonyerics...eci/#entry41043 nie wiem czy zadziała, warto sprawdzić. A jak nie proponuje szukać w tym kierunku. Znacznie ułatwi ci to sprawę.

#3 OFFLINE   kangur

kangur
  • Autor tematu
  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 18h 1m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 17 October 2013 - 21:14

1 "oszukać telefon" - ciekawa metoda, ale na ICS próbować? A jeśli nie to skąd wziąść JB4.2.1??
2 Ewentualnie - kernel z CWM i root- który 062 czy 058?? I czy ta druga możliwość poradzi z partycjami czy dalej "schody" oraz jakie plusy

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 18 October 2013 - 00:59

Nie ma JB 4.2.1 na Xperię pro, najnowsza jest 4.1.2 z tego co ostatnio patrzyłem. Na XDA albo na stronach CyanogenModa do pobrania.

#5 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 18 October 2013 - 12:18

Quote

1 "oszukać telefon" - ciekawa metoda, ale na ICS próbować? A jeśli nie to skąd wziąść JB4.2.1??
Ja to testowałem na SXSP z JB 4.1.2. Czy zadziała na ICS, nie wiem? Ciężko jest mi to jednoznacznie stwierdzić. Jednakże jak nie zależy ci zbytnio na romie od  sony to wgraj sobie CM 4.2.1 z XDA i wtedy próbuj. Tylko wtedy będziesz musiał odblokować bootloader ;)

#6 OFFLINE   kangur

kangur
  • Autor tematu
  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 18h 1m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 18 October 2013 - 23:28

niestety, ICS oszukać się nie dał. jak odblokuję bootloader to i kernel z CWM i root możliwy. Co proponujecie Panowie, JB czy wybierać między GB a ICS?? Jurij, pewnie odpowiesz GB ale jak sobie radzisz (poradziłeś) z pamięcią, jeśli można zapytać??

#7 OFFLINE   neron

neron
  • User
  • 394 posts
    • Time Online: 15d 1h 1m

Posted 19 October 2013 - 17:19

Kolego co do wyboru to GB. Pierwszy raz spotykam się z takim problemem jak Twój. Nie rozumiem jak to nie widzi komp telefonu??? w telefonie w łączności co masz zaznaczone? nie bawiłeś się w usuwanie aplikacji systemowych?

Edited by neron, 19 October 2013 - 17:22.

99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#8 OFFLINE   kangur

kangur
  • Autor tematu
  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 18h 1m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 19 October 2013 - 19:26

Neron, to link2sd w telefone nie widzi partycji założonych na karcie SD przez mini tool partition.

#9 OFFLINE   neron

neron
  • User
  • 394 posts
    • Time Online: 15d 1h 1m

Posted 20 October 2013 - 09:07

Wgraj sobie GB z końcówką 0.62 flashtolem wcześniej format karty. Potem root, CWM i powinno być. Wcześniej nie bawiłeś się w usuwanie aplikacji systemowych?
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#10 OFFLINE   kangur

kangur
  • Autor tematu
  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 18h 1m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 20 October 2013 - 15:40

pod GB dalej nie działa CWM (albo coś źle robię??) ale partycje są, link2sd działa, telefon hula jak należy( narazie?)  a CWM chyba nie jest mi potrzebny, w podmiany ROMów nie będę się (chyba?) bawił. dziękuję za pomoc

#11 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,429 posts
    • Time Online: 106d 9h 22m

Posted 20 October 2013 - 15:44

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony Ericsson World poprzez PW.
WALKMAN®




0 user(s) are reading this topic