Jump to content


Czy twój sony ericsson posiada wymienna szybe lcd/dotyk czy nie ?


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 12 September 2013 - 12:47

Witam :)
W związku z częstymi opisami w serwisach aukcyjnych takimi jak :
  • " porysowana szybka lcd"

  • " peknieta szyba lcd sprawne "

  • " do wymiany panel, lcd ok " itp...
postanowiłem założyć temat, w którym zamieszczać będziemy modele telefonów od :se:   i :x: i :sonyxperia: w których w zależności od rodzaju usterki da się wymienić pojedynczy element (lcd lub digitizer).
Ponieważ są modele telefonów i smartfonów, w których lcd jest zespolone na stałe z szybka/dotykim i w ich przypadku wymienia się całość, będziemy zamieszczać modele wraz z krótkim opisem np.:
  • se xperia arc/s lt15/18 - wymieniamy pojedyncze elementy
  • se xperia mini pro sk17 - wymieniamy komplet

wiadomo, że prostszą sprawą jest wymienić cały komplet ...ale nie koniecznie tańszą :)

zaczynamy:
  • se aino u10 - wymieniamy pojedyncze elementy taśma dotyku jest lutowana
  • se k770 - lcd jest szybka zewnętrzna wymieniamy komplet
  • se hazel j20i -  lcd jest szybka zewnętrzna wymieniamy komplet
  • se xperia arc/s lt15/18 - wymieniamy pojedyncze elementy

Edited by faflak, 14 September 2013 - 09:57.

_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#2 OFFLINE   timmi

timmi

    Zdobywca 2 miejsca w Drugim Quizie Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 863 posts
    • Time Online: 78d 5h 26m

Posted 13 September 2013 - 14:33

Xperia mini pro i arc s.

#3 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • Autor tematu
  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 13 September 2013 - 15:55

hmm...nie jest to prosty temat, w arc/arc s na 100% można wymienić sam dotyk (nie na jakiś HQ) co do mini pro sk17i na 90% również - czekam na potwierdzenie
jak się trochę temat rozwinie, to troszkę zmodyfikuje :) podzielę na dwie kategorie ;)
_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#4 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Super Moderator

  • Super Moderator
  • 1,574 posts
    • Time Online: 79d 1h 3m
  • GG:
  • Kraj::
  • Miasto:KMY
  • TelefonHuawei P8
  • Rom: Stock
  • Operator: PLAY

Posted 13 September 2013 - 19:49

W Xperii Mini da się wymienić łatwo dotyk, w Xperii Mini Pro Sk17i nie da sie.
Temat w zamiarze fajny, jednak nazwa odbiega od treści.... postarałbym się to jakoś lepiej poukładać :)

#5 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • Autor tematu
  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 13 September 2013 - 20:53

niestety nie mogę już edytować tematu, to zostawiam redakcji ;)
nad resztą postaram się jakos zapanowac :)
odnośnie sk17 to kiedyś widziałem nowy ponoć oryginalny dotyk, dlatego postanowiłem napisać w dwa miejsca żeby to sprawdzić
_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 13 September 2013 - 23:56

Przyznam szczerze, że nie bardzo rozumiem istoty tego tematu. Przecież wszystko zależy od tego, w jaki sposób telefon został uszkodzony... Inaczej telefon się uszkodzi gdy wsadzimy go do tylnej kieszeni i na nim przysiądziemy, inaczej gdy coś na niego upuścimy, inaczej gdy go delikatnie upuścimy, inaczej gdy upadnie nam z dużej wysokości... Może się uszkodzić obudowa / digitizer, a może pójść całość i trzeba będzie wymienić całość. Nie ma na to złotej recepty, a wprawiony serwisant poradzi sobie z każdą usterką. Inna jest też kwestia, co się bardziej opłaca - kombinować z wymianą samego digitizera czy lepiej od razu kupić oryginalny komplet.

#7 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • Autor tematu
  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 14 September 2013 - 09:14

Głównie chodziło o to czy istnieje fizyczna możliwość wymiany samej szybki - w przypadku telefonów niedotykowych. Z tym, że postanowiłem pójść krok dalej i napisać też o dotykowcach - tu sie temat trochę zagmatwał :( . W ich przypadku nie zawsze jest oczywiste, czy gdy uszkodzi się tylko dotyk, lub tylko lcd jest możliwość wymiany tylko jego np.: ze względu na dostępność pojedynczych oryginalnych części
uprościłem temat :)

Edited by faflak, 14 September 2013 - 09:58.

_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 15 September 2013 - 00:06

Z tego co się orientuję, to dobry serwisant potrafi wszystko :) Z resztą nie wiem czy pamiętasz rok 2008, a konkretnie moment kiedy na rynku pojawił się C902. Wtedy okazało się, że co lubi się tłuc? Ano szybka. Z tym że wówczas był niesamowity problem z dostaniem jakichkolwiek części, a sam telefon kosztował ponad 1000 PLN. Na początku pojawiły się chińskie zamienniki, same szybki, bez lcd... No i forum pęczniało od problemów jak się do tego zabrać :D Potem z upływem czasu zaczęły pojawiać się drogie oryginały, komplety... Wtedy można było kombinować, czy kupić tańszy zamiennik i iść do dobrego serwisu, czy samemu zapłacić więcej i wymienić komplet. A teraz jakie to ma znaczenie? Jak komuś się rozbije C902, to sobie kupuje nowego C902 za kilka dych i po problemie :) Podobny problem występował w K850, bo tam pod LCD są dotykowe klawisze, które także lubią się psuć. A teraz? W przypadku nowych Xperii Z, ZL, Z Ultra, Z1 - musisz rozwalić cały telefon, żeby dobrać się do podzespołów...




0 user(s) are reading this topic