Jump to content


[Rozwiązany] Problem z dodzwonieniem się do mnie


  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   cezary1020

cezary1020
  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 1d 12h 8m
  • Kraj::
  • Miasto:Pomorze
  • Operator: Heyah

Posted 20 June 2013 - 17:12

Posiadam Xperię T z Jelly bean 4.1.2 .Niestety mam z nią problem.Osoby,które dzwonią do mnie często nie mogą się dodzwonić,tak jakbym nie miał zasięgu(a jest pełny).Po chwili otrzymuję sms o nieodebranym połączeniu.Reinstalacja firmware nie pomogła.W sieci też wszystko ok.

#2 OFFLINE   giantx

giantx

    Autor najlepszego postu czerwca 2013

  • User
  • 149 posts
    • Time Online: 6d 47m

Posted 20 June 2013 - 17:40

Może karta sim uszkodzona??
Od E przez SE do S

#3 OFFLINE   cezary1020

cezary1020
  • Autor tematu
  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 1d 12h 8m
  • Kraj::
  • Miasto:Pomorze
  • Operator: Heyah

Posted 20 June 2013 - 18:45

W innym telefonie działa normalnie.Problem na xperii t występuje sporadycznie,ale to bardzo uciążliwe.

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 21 June 2013 - 00:19

To ta sama Xperia T, która poszła na serwis? Wgraj najnowszego Jelly Beana i testuj. Jeśli nadal będą problemy - sprzedaj telefon i kup coś porządnego. Dokładnie te same problemy (brak przychodzących rozmów mimo pełnego zasięgu i zdublowane sms'y) opisywał administrator dante i wówczas nie było na to solucji. Jeśli najnowszy Jelly Bean nie rozwiązuje tych problemów, rozwiązanie jest chyba oczywiste :)

#5 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 21 June 2013 - 06:47

Quote

Dokładnie te same problemy (brak przychodzących rozmów mimo pełnego zasięgu i zdublowane sms'y) opisywał administrator dante i wówczas nie było na to solucji. Jeśli najnowszy Jelly Bean nie rozwiązuje tych problemów, rozwiązanie jest chyba oczywiste :)
Co do smsów, to tak wina leży po stronie SONY/oprogramowania. Inna sprawa jest z połączeniami.
Zasadnicze pytanie: Nie przycinałeś czasem sam karty sim ? U mnie takie problemy się pojawiły dopiero właśnie po takowym zabiegu.

#6 OFFLINE   cezary1020

cezary1020
  • Autor tematu
  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 1d 12h 8m
  • Kraj::
  • Miasto:Pomorze
  • Operator: Heyah

Posted 21 June 2013 - 20:56

Tak.Sam przycinałem kartę według szablonu.Zamawiam nową u operatora i sprawdzę czy problem zniknie.

Kolejne pytanie:
Czy to,że sam przycinałem kartę może mieć wpływ na jakość rozmów?Osoby dzwoniące do mnie twierdzą,że bardzo żle mnie słychać,dżwięk jest cichy i zatłumiony.

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 21 June 2013 - 21:04

Idź do salonu (głównej siedziby w okolicy) i powinni Ci to wymienić od ręki. W Orange wymiana karty sim z winy karty sim jest bezpłatna i wiem, że wymieniają od ręki. Nie wiem jak w Twojej sieci... Wymienisz kartę sim na sprawną to się przekonasz :)

#8 OFFLINE   cezary1020

cezary1020
  • Autor tematu
  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 1d 12h 8m
  • Kraj::
  • Miasto:Pomorze
  • Operator: Heyah

Posted 21 June 2013 - 21:06

Kartę otrzymam w ciągu 7 dni. Zostaje tylko problem jakość rozmów?Osoby dzwoniące do mnie twierdzą,że bardzo żle mnie słychać,dżwięk jest cichy i zatłumiony.

#9 OFFLINE   cezary1020

cezary1020
  • Autor tematu
  • User
  • 56 posts
    • Time Online: 1d 12h 8m
  • Kraj::
  • Miasto:Pomorze
  • Operator: Heyah

Posted 28 June 2013 - 17:45

Wgrałem jeszcze raz oprogramowanie oraz wymieniłem kartę na oryginalną micro sim.Problem znikł.Dziękuję.

#10 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 28 June 2013 - 18:54

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony Ericsson World poprzez PW.




0 user(s) are reading this topic