Jump to content


[Rozwiązany] Problem z Floating Touch


  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   gruby3001

gruby3001
  • User
  • 104 posts
    • Time Online: 1d 4h 36m

Posted 11 May 2013 - 19:15

FT przestaje działać, tzn. po ponownym uruchomieniu telefonu działa jak należy, można manewrować w menu, przy zbliżeniu palca pojawia się to kółeczko świadczące o tym, że czujniki wykryły palca, można przesuwać pulpity, strony aplikacji, włączać apki itd. Po pewnym czasie ta funkcja tak jakby przestaje działać w taki sposób... Widać, że w pewnym stopniu działa chociażby przy przesuwaniu palcem nad wyświetlaczem, gdy na tapecie jest cosmic flow czyli ruchoma tapeta. Dlaczego tak się dzieje?

#2 OFFLINE   timmi

timmi

    Zdobywca 2 miejsca w Drugim Quizie Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 863 posts
    • Time Online: 78d 5h 26m

Posted 11 May 2013 - 21:37

Wgraj na nowo softa to powinno pomóc,najlepiej GB,jak się zdecydujesz to instrukcja http://www.sonyerics...toolem-234-404/ a jak nie to na gwarancję oddaj.Obstawiam,że to wina ICS,który jest też niedopracowany :((na xperii u widziałem jak ICS działał) jak w przypadku xperii 2011:(.Możesz też Seusem albo PC Companionem ale downgrade'a niestety nie zrobisz.

Edited by timmi, 11 May 2013 - 21:38.


#3 OFFLINE   gruby3001

gruby3001
  • Autor tematu
  • User
  • 104 posts
    • Time Online: 1d 4h 36m

Posted 12 May 2013 - 13:17

No właśnie jakiś tydzień temu zainstalowałem  przez PC companion jeszcze raz ICSa... Jak nic nie wymyślę to pójdę do serwisu SE i pogadam z serwisantami

#4 OFFLINE   gruby3001

gruby3001
  • Autor tematu
  • User
  • 104 posts
    • Time Online: 1d 4h 36m

Posted 19 May 2013 - 10:09

Już chyba znalazłem rozwiązanie tego problemu :)
Mianowicie, wic polega na tym, że to użytkownik decyduje, czy FT ma być w pełni aktywny, a robi się to z poziomu odblokowywania klawiatury. Jeśli odblokuje się telefon poprzez przeciągnięcie palcem po ekranie, to wtedy jest uszczuplona wersja tej opcji, tzn. widać, że tapeta cosmic flow się porusza kiedy zbliżamy palec, ale np. nie da się przerzucać stron pulpitu, włączać aplikacji itd. Natomiast, gdy podczas odblokowywania telefonu zrobimy to zbliżając palec do ekranu (telefon odczytując nasz palec będzie wibrować przez chwilę) i przeciągniemy nad ekranem palec w celu odblokowania telefonu, wtedy funkcja Floating Touch jest w pełni aktywna i wtedy po zbliżeniu palca pojawia się to kółeczko, można przewijać strony pulpitu, aplikacji, włączać je, pisać smsy tym sposobem itd.
Tak więc myślę, że można zamknąć temat :)

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 19 May 2013 - 15:41

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony Ericsson World poprzez PW.




0 user(s) are reading this topic