Jump to content


Odblokowanie bootloadera


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   timmi

timmi

    Zdobywca 2 miejsca w Drugim Quizie Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 863 posts
    • Time Online: 78d 5h 26m

Posted 07 May 2013 - 21:47

Witam chciałbym odblokować bootlader metodą test-point,oficjalna nie wchodzi w grę póki co.Data produkcji 12w16 myślę,że się jeszcze zahaczę o nią.Telefon z playa,w menu serwisowym bootloader unlock allowed yes.Co potrzebuje i jak to zrobić.I jak w razie czego zablokować o ile się będzie dało u mnie.

#2 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 07 May 2013 - 22:53

tu patrzyłeś? (Tylko oficjalna metoda)

Please Login HERE or Register HERE to see this link!


Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#3 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 08 May 2013 - 06:42

Testpointem będzie ciężko bo na 99% masz nowe zabezpieczenia. Ale to by trzeba było sprawdzić boxem, bo inaczej się tego na 100% wywróżyć nie da. Zostaje Ci oficjalna metoda i utrata gwarancji (co można przywrócić) oraz utrata kluczy DRM (czego nie można przywrócić).

#4 OFFLINE   neron

neron
  • User
  • 394 posts
    • Time Online: 15d 1h 1m

Posted 08 May 2013 - 08:49

A do czego jest Ci potrzebny odblokowany bootloader??? po to,żeby wgrać modyfikowane roomy, czy karnele? Bez tego też można choć nie wszystkie. Wszyscy wiedzą,że stockowy room jest najwydajniejszy i bateria w miarę trzyma. Chociaż po wgraniu Ultimate HD trzymała nawet 3 dni  i wszystko chodziło szybciej ale tylko nie cały miesiąc. Potem żeby wejść w aplikację dumał z minutę i jeszcze ni z tego owego wyskakiwało, że jakiś tam proces nie odpowiada itd. Na innych roomach było podobnie. Ics-a też miałem 2 dni totalna porażka a jeszcze gorzej będzie na JB jeżeli wejdzie czytając inne fora na Xperi J chłam jakich mało. Jeżeli chcesz modyfikować Mini Pro>root>CWM usunąć zbędne aplikacje, dzwonki, tapety itd. Do tego zrobisz motyw w OUT KITCHEN - zmieni praktycznie wszystkie ikony do tego fajny motyw (mogę wrzucić) i całkiem inny telefon.

bartolinio3: Poprawiłem literówki i ortografię. Po przecinkach stawiamy spację.

Edited by bartolinio3, 08 May 2013 - 15:54.

99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 08 May 2013 - 14:41

Stock najwydajniejszy? Chyba nie miałeś Cyanogena albo modowanych stocków. Kernele mają dodatki, dzięki którym system lepiej pracuje. Do 300mb wolnego ramu na xperiach 2011.
.........
Metoda na stronie Sony nie jest trudna, więc nie powinieneś mieć problemów :-)
Posted Image

#6 OFFLINE   neron

neron
  • User
  • 394 posts
    • Time Online: 15d 1h 1m

Posted 08 May 2013 - 20:23

View Postphillix, on 08 May 2013 - 14:41, said:

Do 300mb wolnego ramu na xperiach 2011.
Coś mało :o 350 osiągam po usunięciu zbędnych apek a jest tego w dym. Co do romów i karneli można by było długo debatować ale o gustach się nie dyskutuje ;)

Edited by neron, 08 May 2013 - 20:24.

99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#7 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 08 May 2013 - 23:28

Quote

Coś mało :o 350 osiągam po usunięciu zbędnych apek a jest tego w dym.
No to stary jesteś dobry, bo ja po skasowaniu wszystkiego co możliwe, nie osiągnąłem nawet 300MB. Napisz co skasowałeś, po święcę się i sprawdzę to na swoim telefonie, bo jakoś nie nie chce mi się w to wierzyć. Info prześlij PW, by nie zaśmiecać niepotrzebnie tematu ;)
Po za tym timmi, nie rozumiem czemu boisz się odblokować fona oficjalną metodą ? Jeżeli zależy ci na gwarancji, to nie masz co się martwić, przyjmą ci go bez problemu. Ja osobiście tak oddawałem ze 3x i zawsze mi naprawiali.

#8 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,054 posts
    • Time Online: 77d 2h 4m

Posted 09 May 2013 - 06:01

Co do ponownego zablokowania bootloadera to tutaj masz poradnik co i jak:
http://www.sonyerics...tloader-xperia/
A jeśli chodzi o metodę oficjalną to chyba nie jest taka zła, skoro np. działanie TrackID można spokojnie przywrócić przez ponowną instalację aplikacji, ja jednak wcześniej w obawie przed niedziałającym TrackID wybrałem test pointa, jednak moja data produkcji na to pozwoliła




0 user(s) are reading this topic