Jump to content


Nowy flagowiec od SONY - Xperia C670X


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 01 March 2013 - 20:55

Mimo że najnowszy flagowiec od Sony (czyli Xperia Z) miał swoją premierę nie tak dawno to słychać już pogłoski o kolejnym telefonie na który Sony zrzuci ciężar promocji firmy. Według plotek Sony ma w nim umieścić procesor Snapdragon 600 (1.8 ghz 4 rdzenie), 2 GB ramu i 32 giga wbudowanej pamięci.

Telefon będzie też wyposażony w system Andorid 4.2 (ode mnie - ciekawe czy zaktualizują go do Lime Pie czy oleją wcześniej :D ) . Co ciekawe - nie będzie miał więcej niż pięcio calowego ekranu - najprawdopodobniej 4.8 calowy ekran o rozdzielczości HD (1080p). Do tego ma być też 13MPX aparat.

Ogólnie rzecz biorąc konfiguracja ciekawa, mam nadzieję że nie skopią designu całości.

Źródło -

Please Login HERE or Register HERE to see this link!


Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 01 March 2013 - 21:34

Dlaczego wszystkie takie duuuże? :( Kobieta i młodzieży też się należy sprzęt z górnej półki z max 4".
Posted Image

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 01 March 2013 - 23:15

No cóż, prognozowałem że Xperia Z będzie flagowcem przez kwartał, niewiele się pomyliłem :) Niespełna dwa miesiące po prezentacji Z-ki Sony zaczyna lansować kolejnego "flagowca". Szczerze powiedziawszy nie rozumiem takiej polityki, ale cóż. Dobrze wiemy, jak będzie wyglądał - wystarczy spojrzeć na dotychczasowe modele firmy Sony. Chyba, że Sony zaskoczy nas designem lub zmieni swoje nastawienie do urządzeń z qwerty... Ale ani na jedno ani na drugie szczerze mówiąc bym nie liczył, więc nie spodziewam się po tym modelu niczego, na czym można by zawiesić oko :rolleyes:

#4 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • Autor tematu
  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 01 March 2013 - 23:18

Sony kiedyś pisało (o ile mnie pamięć nie myli) ze modele z qwerty mają "słabe wzięcie" więc z nich zrezygnują.
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 01 March 2013 - 23:33

View PostGoomowiec, on 01 March 2013 - 23:18, said:

Sony kiedyś pisało (o ile mnie pamięć nie myli) ze modele z qwerty mają "słabe wzięcie" więc z nich zrezygnują.

To Sony nic nie wie o x10mini pro i mini pro? X10 z qwerty duuuużo osób ma. Chyba więcej niż Arca czy neo, a tym bardziej play.
Smartfony z qwerty właśnie mają wzięcie.
Posted Image

#6 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • Autor tematu
  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 01 March 2013 - 23:40

A co mnie obchodzi co oni myślą? 5 z 6 moich telefonów to Sony Ericssony (Nokia 2600, SE k550i, W580, K770i, C901 i teraz LWW) i są to ostatnie produkty które mają cokolwiek z Sony wspólnego które kupiłem. Mam w nosie wojnę klonów i teraz jak będę zmieniał telefon to będzie to jakiś HTC bo Sony zeszło na psy. Zetka niby fajna, ale wygląda jak prostokątny naleśnik. To samo z V czy T - kładąc na stole Xperie z drugiej połowy 2012 roku nie można by ich odróznić na pierwszy rzut oka, w przeciwieństwie do tego co było choćby w 2011 roku (LWW, Mini Pro, Ray, PLAY itp). MA-SA-KRA
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#7 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 01 March 2013 - 23:53

Na design Xperii 2011 nie można narzekać. Bardzo dobrze SE to zakończył, a teraz bez "E" jest cienko z designem. Możemy wyobrażać sobie kolejne modele. Ja już wiem jak będzie wyglądała Xperia D, a Wy? :-)
Posted Image

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 02 March 2013 - 00:59

View PostGoomowiec, on 01 March 2013 - 23:18, said:

Sony kiedyś pisało (o ile mnie pamięć nie myli) ze modele z qwerty mają "słabe wzięcie" więc z nich zrezygnują.

Sony niczego nie pisało, tylko oficjalnie zapowiedzieli że żadnych telefonów z qwerty nie będzie. Dlatego napisałem, że dopóki tego podejścia nie zmienią, to nie będzie na czym oka zawiesić. Ja na najbliższe lata tę kwestię mam rozwiązaną, czego i wszystkim życzę ;)

#9 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 02 March 2013 - 06:35

Ja mam tylko nadzieje, że wsadzą "normalny" wyświetlacz, bo ten z Ztki, jest gorszy od SXT. A nie muszę przytaczać, ile SONY sobie krzyknęło za te cudo :unsure:

#10 OFFLINE   Dabronik

Dabronik
  • User
  • 234 posts
    • Time Online: 3d 12h 40m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Posted 02 March 2013 - 11:37

Jakby flagowiec był z qwerty i miał wypasiony wygląd niczym stare sony ericssony to ludzie by się rzucili na taki telefon.

#11 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 02 March 2013 - 14:10

Owszem, mogliby wypuścić jakiegoś Soniacza z QWERTY. Ale z ludzi, których znam, a którzy mają smartphone'y, to większość woli klawiaturę ekranową od fizycznej. Ja np. wolę fizyczną. A myślę, że SONY przed podjęciem decyzji o wycofaniu się z QWERTY przeprowadziło jakieś badania, bo wątpię, żeby jakiś pracownik powiedział, że nie robimy z qwerty i cały zarząd się zgodził. Z resztą taka X10MP czy MP to nie oszukujmy się - low-endy. MP trochę wyższa półka, ale nie jest to model, który cieszył się ogromnym zbytem (jaki miała chociażby Neo). Dlatego nie każdemu odpowiada QWERTY, nie każdy chce ją mieć. Sony będzie robić takie telefony i tyle.
Może my nie rozumiemy polityki firmy, nie wiemy po co oni to robią. Jednak w tej firmie pracują ludzie z doświadczeniem, kwalifikacjami i myślę, (bez urazy dla nikogo), że w kwestiach marketingu czy projekcji nowych telefonów oni wiedzą trochę więcej od nas. Taka sama sytuacja jak chociażby w sporcie - A ten z siódemką to powinien pojechać drugim torem, wtedy by wygrał. To oni są zawodowcami, i oni wiedzą co mają robić.
Piszecie o designie SONY, że każdy telefon taki sam. Ale teraz to jest norma. HTC, LG, Samsung, SONY, każdy telefon jest taki sam. Widocznie to się ludziom podoba (większości). Jeśli wchodzi model o rewolucyjnym designie, to albo ma on wzięcie, albo (częściej) się praktycznie nie sprzedaje. Ludzie jak widać tego chcą, ponieważ, powtarzam się, przed wprowadzeniem nowych modeli są prowadzone jakieś badania.
Dlatego krytykowanie jakiejkolwiek z tych firm mija się z celem. Wiedzą co mają robić, raz wychodzi im to lepiej, raz gorzej. Któryś telefon nie spodoba się na naszym forum, będzie robił furorę na innym. Nie spodoba się w Europie, ludzie w Ameryce będą go ubóstwiać. Taka kolej rzeczy, nie ma możliwości żeby dogodzić każdemu.

DENON DJ


#12 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 17h 37m

Posted 02 March 2013 - 16:03

Tak masz rację. Popatrz ile modeli wychodzi do naszych sąsiadów, gdzie raz raz słyszy się opinię. Czemu nie ma u nas tego modelu? Nie tyle chodzi o wykonie co o funkcje. U nas udowadnia firma, że są zbyteczie a u "siebie" wprowadzają bez zająknięcia. Rozumiem, że skośnoocy są maniakami gadżetów, ale popatrz czemu zrezygnowali z portu IRDY ? Przeżytek ? nie sądzę.

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 02 March 2013 - 17:48

No nie do końca zrezygnowali, bo Xperia ZL takowy port posiada :)

@ marmal215 - gdyby było tak jak mówisz i firmy wiedziały co robić, to by nie bankrutowały :) Dla mnie telefony Sony z lat 2012-2013 się niczym nie różnią. Zgoda, nieco inny design, kształt bez zmian, układ elementów praktycznie bez zmian, funkcje bardzo podobne. Każde z tych urządzeń umożliwia obsługę połączeń, smsów, zrobienie zdjęcia, odsłuch radia, muzyki, przeglądanie internetu, funkcję modemu itd. Różnią się parametrami niektórych podzespołów i w szczególności ceną. Ale żadne z tych urządzeń nie zapewnia komfortowej pracy z internetem / tekstem w każdych warunkach. Ba, spora część z tych urządzeń posiada takie wady jak ograniczona pamięć bez slotu kart oraz nie różnią się od siebie praktycznie niczym. Nie mówię już o ludziach, którzy się nie interesują taką tematyką, ale nawet mi jest ciężko odróżniać już te modele po wyglądzie.

Dlatego Sony objęło strategię smartphone'ów jednobryłowych bez qwerty, jeśli ona się nie sprawdzi i smartphone'y nie będą cieszyły się wzięciem, Sony Mobile Communications zbankrutuje lub zarobi mniej niż by mogła i tyle.

#14 OFFLINE   Dabronik

Dabronik
  • User
  • 234 posts
    • Time Online: 3d 12h 40m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Posted 02 March 2013 - 18:31

Ale też może jednak stwierdzą że qwerty to dobra rzecz i znowu powstanie jakiś telefon z taką klawiaturą i dobrą baterią na co bardzo liczę.

bartolinio3: Ort.

Edited by bartolinio3, 02 March 2013 - 23:51.


#15 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 02 March 2013 - 18:58

To nie licz zbytnio na Sony bo się przeliczysz, tak jak mi już ciśnienie skacze ze zwlekaniem JB do SXS
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#16 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 02 March 2013 - 20:48

A może zamiast smartphone'a z qwerty wyprodukują dla nowych Xperii gustowny futerał z klawiaturą? Już i tak przekroczyli za sprawą Z-ki i ZL barierę 5", kto wie czy nie mają czegoś 6-7 calowego w zanadrzu. A potem zaprezentują taki gadżet:

[img]

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

]

Za jakieś 300$, do tego przejściówka miniusb-usb za 25-50 $ i właściciele tabletów Xperia oraz smartphone'ow Xperia nie mieliby już powodów do narzekania :D To by było w stylu Sony...

#17 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 02 March 2013 - 20:53

300$? Lepiej kupić zwykłą klawiaturę z USB i podpiąć przez przejściówkę jak się ma USB OTG :)
Posted Image

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 02 March 2013 - 20:56

Ło jezu, mówię przykładowo bo jak wiadomo produkty Sony nie należą do najtańszych :) Mnie to jednak nadal nie przekonuje, bo wolę mieć klawiaturę qwerty w urządzeniu bez noszenia dodatkowych gadżetów :)




0 user(s) are reading this topic