Jump to content


[Rozwiązany] Windows XP - pętla


  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 01 January 2013 - 20:52

Wywaliło nam dziś korki w domu, mój tato miał włączony wtedy komputer. Po wywaleniu korków, przy starcie systemu komputer złapał bootloopa. Nie da rady wejść w tryb awaryjny i inne podtryby. Niestety nie mamy systemu na płycie CD i żadnej kopii systemu ( -.- ).
Nie znam się na "ratowaniu" komputerów, ale czy jest jakiś prosty, domowy sposób na naprawę komputera i uratowanie danych? Na dysku (C:) były zapisane dane do kont bankowych, hasła i inne ważne rzeczy. Były niestety tylko tam...na dysku...

PS. Klikanie F8 przechodzi w niebieskie okienko gdzie są 2 dziwne opcje...

Prosimy o pomoc ;(
Posted Image

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 01 January 2013 - 21:23

Co to za komputer? Co konkretnie się dzieje jak włączasz go? Jaki zasilacz? Jaka płyta główna? Jakie zabezpieczenia / filtry antyprzepięciowe masz założone? Nie raz miałem tego typu akcje że prąd wyłączyli albo korki siadły i jeszcze ani razu nic się z komputerem nie stało. Jak masz możliwość podłączenia tego dysku pod inny komputer to podłącz jako główny i sprawdź czy odpali. Jak nie, to podłącz jako slave i skopiuj dane. Do odzyskiwania danych polecam Get Data Back Recovery. Możesz też sobie wypalić Hiren's Boot CD lub inne narzędzie z bootowalnym systemem z płytki i w ten sposób dobrać się do danych. Pod warunkiem, że coś się w komputerze od tego przebicia nie spaliło.

#3 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 01 January 2013 - 22:50

popytaj kolegów czy może ma ktoś live cd dysk z linuxem - wkładasz do nagrywarki płytkę, odpalasz linuxa i najważniejsze rzeczy wrzucasz na pendrive. jeśli ci upaliło dysk (ale raczej nie powinno) to masz większy problem, jeśli to naprawdę ważne dane i masz trochę kasy to wyślij dysk do Kroll Ontrack, za około 2k odzyskają prawie wszystko :D można też użyć programu przez nich stworzonego - EasyRecovery, do pobrania za darmo wersja testowa z

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

tylko musi być dysk sprawny (tzn - nie spalony). podepnij u kumpla i sprawdź. nie próbuj też zapisywać odzyskiwanych danych na dysku z którego je odzyskujesz, taka dobra rada :D
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • Autor tematu
  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 02 January 2013 - 16:12

Podlaczylem dysk do mojego kompa. Wszystko działało, ale było słychać, że coś strzela. Po godzinie dałem dysk na swoje miejsce, czyli do pcta taty. Mój komp chyba rozgrzal dysk, bo komp śmiga jeszcze do teraz, ale włącza się dluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo. Jutro jedzie do "lekarza".

PS. Po otworzeniu dysku widać na "płytce" ryse, która powstała w czasie wywalenia korków.
Radzę wyłączyć pcta jak naprawiacie np wzmacniacz, który ma moc xd

Dzięki wielkie za chęci pomocy, można zamykać ;))

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Posted Image

#5 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,429 posts
    • Time Online: 106d 9h 22m

Posted 02 January 2013 - 16:52

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony Ericsson World poprzez PW.
WALKMAN®




0 user(s) are reading this topic