Jump to content


Nowy Firefox 17 z obsługą urządzeń ARM v6


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 13 December 2012 - 17:28

W markecie możemy pobrać już najnowszą wersję Androida opatrzoną numerkiem 17. Najważniejszą zmianą w tej wersji przeglądarki jest obsługa urządzeń posiadających procesor ARM v6. Co to oznacza w praktyce?

Attached File  Mozilla Firefox.png   206.02K   11 downloads
Mozilla Firefox w wersji na Androida


Dotychczas przeglądarka Mozilli w wersji na Androida dostępna była jedynie dla urządzeń wyposażonych w procesory wyprodukowane w architekturze ARM v7, pracujących pod kontrolą Androida 2.2 Froyo lub nowszego. Najnowsza wersja Firefoxa obsługuje także starsze urządzenia wyposażone w procesor ARMv6, takie jak Sony Ericsson W8, Xperia X8, X10 mini, X10 mini pro, a także miliony popularnych smartphone'ów typu Samsung Galaxy Ace, HTC Cha Cha czy też LG Optimus Q.

Szacuje się, że z około 500 milionów smartphone'ów pracujących pod kontrolą Androida, około połowa wykorzystuje procesory ARM v6. Więc umożliwienie użytkownikom tych urządzeń instalacji Firefoxa wydaje się być bardzo poważnym krokiem fundacji Mozilla na rozpropagowanie tej popularnej przeglądarki na urządzeniach mobilnych.  

Ponadto Firefox ułatwi od tej pory przeglądanie internetu na smartphone'ach i tabletach osobom niedowidzącym, ponieważ jest zintegrowany z czytnikiem ekranu Talk Back i nie wymaga w tym celu żadnych dodatkowych konfiguracji. Co więcej, dzięki takim funkcjom jak Explore by Touch czy Gesture Navigation ułatwia surfowanie po sieci za pomocą mowy, dźwięków i wibracji.

A Wy testowaliście już najnowszego Firefoxa na Waszym smartphonie? W tym temacie możecie dzielić się wrażeniami z użytkowania najnowszej przeglądarki fundacji Mozilla w wersji na Androida :)

Źródło: Mozilla

#2 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 13 December 2012 - 19:00

od kiedy FF stał się ocoężałym dinozaurem na pc (czyli wersje powyżej 4.0) podziękowałem mu i zacząłem używać google chrome i jestem w pełni zadowolony. jeśli tak samo jest na telefonie z nim to jednak wolę standardową przeglądarkę
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Autor tematu
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 13 December 2012 - 21:42

Od wersji 4 pojawiło się 13 nowych wersji przeglądarki, nie licząc aktualizacji... Naprawdę ściągnięcie aplikacji, instalacja i przetestowanie zajmuje kilkadziesiąt sekund i nie kosztuje nic. Może warto najpierw pobrać, potem przetestować a na końcu krytykować? ;) Ja tam sobie chwalę nowego firefoxa, zwłaszcza tryb czytania jest rewelacyjny :)

#4 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 13 December 2012 - 22:09

Firefox w najnowszej wersji jest całkiem dobry i szybki więc nie wiem czemu uważasz że jest zbyt pamięciożerny ;) 4 zakłądki i 584MB RAM zajęte z 8GB więc nie jest źle :)
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 11 January 2013 - 22:52

Czy w tej albo najnowszej wersji można synchronizowac aplikacje z telefonu z tą z PC? Uciążliwe jest dodawanie zakładek i logowania się wszędzie od nowa.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Posted Image

#6 ONLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,429 posts
    • Time Online: 106d 9h 23m

Posted 11 January 2013 - 23:31

No jest opcja synchronizacji, masz tam przycisk "Sparuj urządzenie". Wpisujesz kod i Ci łączy :)

Edited by not found, 11 January 2013 - 23:31.

WALKMAN®




0 user(s) are reading this topic