Jump to content


[Rozwiązany] Do czego jest potrzebne konto Google w smartphonie z Androidem?


  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 12 November 2012 - 18:13

Witam,

Od pewnego czasu intryguje mnie zagadnienie, do czego potrzebne jest konto Google w smartphone'ach z Androidem? Śledząc przeróżne recenzje, opinie, instrukcje obsługi zawsze człowiek natyka się na stwierdzenie "wprowadź lub utwórz swoje konto Google". Moje pytanie brzmi - do czego jest to potrzebne? Z tego co mi wiadomo bez konta Gmail nie można korzystać z marketu... czy tylko do tego? A może smartphone z Androidem w ogóle nie będzie działał bez G-maila? Intryguje mnie ta kwestia bo Google ma niesamowite skłonności inwigilacyjne i jestem ciekaw, czy można używać smartpone'a z systemem Google bez konta Google.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)

#2 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 12 November 2012 - 19:25

Bravo. Konto google niestety jest potrzebne bo to Android "Google" co też wymaga aby móc korzystać z Google Play, tak samo jak podobne u AppStore gdzie musisz mieć konto w Apple. W windows phone tak samo, musisz mieć konto żeby korzystać z store. (Czy nawet w Windows 8)

Oczywiście nie musisz tworzyć konta, ale wtedy nic nie pobierzesz z Google Play. Więc telefon jak najbardziej użyteczny. Co do inwigilacji to przesadzasz w nadmiarze trochę z tym. Dlatego u siebie korzystam tylko z konta po to żeby aplikacje ściągać z marketu i ewentualnie zapisać kopię kontaktów.
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#3 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,054 posts
    • Time Online: 77d 2h 4m

Posted 12 November 2012 - 19:31

Powiem ci że odkąd posiadam Neo nie zastanawiałem się nad tym tak bardzo, jednak konto założyłem po to żeby mieć dostęp do aplikacji z Google play no i co za tym idzie mam od razu pocztę na Gmail więc to musi być jakoś ze sobą powiązane. Korzystając także z tych danych można zalogować na wszystkich usługach google a jak nie to przynajmniej większości usług np. youtube. A bez konta google możesz normalnie korzystać ze smartpone'a tyle że nie będziesz miał dostępu do np. Google play

#4 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Autor najlepszego postu 2013 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 719 posts
    • Time Online: 28d 19h 19m

Posted 12 November 2012 - 19:34

To jest takie synchro kilku usług w jedno. Majac główne konto Google można korzystać od razu z Google+, Gmail oraz Youtube, nie zabraknie też synchro kalendarza czy kontaktów. Tak samo z resztą konfiguracji. W Windows 8 konto umożliwia synchro samego systemu oraz Xbox Games, Music, Video jak i kalendarza z store.
Pomogłem? Daj plusika

Moja obecna lista telefonów:


K320 | W550 | W660 | W950 | W20 (Zylo)

Xperia XZ2 Premium | M4 Aqua


#5 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Autor tematu
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 12 November 2012 - 19:44

View Posthunter3000, on 12 November 2012 - 19:25, said:

Bravo. Konto google niestety jest potrzebne bo to Android "Google" co też wymaga aby móc korzystać z Google Play, tak samo jak podobne u AppStore gdzie musisz mieć konto w Apple. W windows phone tak samo, musisz mieć konto żeby korzystać z store. (Czy nawet w Windows 8)

No tyle to wiem ;)

Quote

Oczywiście nie musisz tworzyć konta, ale wtedy nic nie pobierzesz z Google Play. Więc telefon jak najbardziej użyteczny.

O to mi chodziło, bo nie byłem pewien ;)

Quote

Co do inwigilacji to przesadzasz w nadmiarze trochę z tym. Dlatego u siebie korzystam tylko z konta po to żeby aplikacje ściągać z marketu i ewentualnie zapisać kopię kontaktów.

Jesteś pewien? Dzięki temu, że wyszukiwarka, mapy, youtube, dokumenty, poczta i wszystko masz u jednego dostawcy, ten wie o Tobie o wiele za dużo niż powinien. Ja tam nie ufam Googlowi.

W takim razie dzięki Wam za odpowiedzi, zagadka wydaje się być rozwiązana :)

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony Ericsson World poprzez PW.




0 user(s) are reading this topic