Jump to content


Internet LTE do 150 Mb/s od listopada w Plusie


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 29 October 2012 - 04:51

Dwa miesiące temu w Sopocie Plus GSM, jako pierwszy na świecie, zaprezentował szerokopasmowy bezprzewodowy internet LTE działający w paśmie 1800 MHz, którego prędkość pobierania sięga 150 megabitów na sekundę. 2 listopada ta usługa zostanie udostępniona klientom sieci Plus GSM.

[img]

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

]


Dzięki nowej technologii sieć Polkomtela będzie mogła konkurować z nielicznymi dostawcami internetu w sieciach kablowych, oferujących prędkość pobierania powyżej 100 megabitów na sekundę. Przypomnijmy, że obecnie klienci Plus GSM mogą korzystać z technologii LTE osiągającej prędkość pobierania do 100 Mb/s. Poza jeszcze większą prędkością pobierania i wysyłania plików technologia LTE ma także inne zalety: krótki czas zestawienia połączenia, mniejsze opóźnienia transmisji, stabilność i jakość połączenia, możliwość jednoczesnego korzystania z internetu przez większą liczbę użytkowników, a co najważniejsze - mobilność, czyli możliwość z korzystania z szybkiego internetu w urządzeniach przenośnych, takich jak smartphone'y, tablety czy laptopy.

Wszyscy którzy będą chcieli skorzystać z najszybszego na świecie mobilnego internetu LTE w sieci Plus GSM, będą mogli od 2 listopada podpisać umowę na 12 lub 24 miesiące z modemem lub routerem LTE. Oprócz tego klienci będą mogli wybrać jeden z nowych planów taryfowych, w których zwiększone zostały limity transferu danych, a dwa najdroższe abonamenty zostały obniżone o 10 i 20 PLN. Szczegółową ofertę poznamy 2 listopada 2012 roku.

Źródło: Plus GSM

#2 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 29 October 2012 - 08:04

ja jednak pozostanę przy swoim zwykłym "4g" z playa. sąsiad ma owego lte z plusa, prędkość nie wiele większa od mojego (mimo że mam narzucone ograniczenie 2 mb/s) na dodatek płaci więcej i ma mnieszy limit transferu. zanim moja wieś (i nie tylko moja, docelowo zasięgiem lte ma być pokryte tylko 2/3 polski) lub o ile się zajdzie w zasiegu to minie jeszcze kilka lat
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#3 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,054 posts
    • Time Online: 77d 2h 4m

Posted 29 October 2012 - 12:55

I pomyśleć że ja póki co cały czas jadę jeszcze na archaicznym 1Mb/s

#4 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Moderator

  • Moderator
  • 1,255 posts
    • Time Online: 117d 10h 36m
  • GG:
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 29 October 2012 - 15:50

Jakoś to całe LTE do mnie nie przemawia, kumpel ma niby cały pasek zasięgu, a grać z nim w Sampa to porażka, ping po 300-500ms <_< To ja już wole moje Cdma z 3Mb/s w porywach, ale przynajmniej z pingiem max 100ms.
Posted Image

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Autor tematu
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 29 October 2012 - 18:04

View PostGoomowiec, on 29 October 2012 - 08:04, said:

ja jednak pozostanę przy swoim zwykłym "4g" z playa. sąsiad ma owego lte z plusa, prędkość nie wiele większa od mojego (mimo że mam narzucone ograniczenie 2 mb/s) na dodatek płaci więcej i ma mnieszy limit transferu. zanim moja wieś (i nie tylko moja, docelowo zasięgiem lte ma być pokryte tylko 2/3 polski) lub o ile się zajdzie w zasiegu to minie jeszcze kilka lat

Play nie posiada zasięgu 4G, jedynie HSDPA czyli 3G. Zaznaczyłeś na Member Map miejscowość Ryki. Według mapy zasięgu plusa, w tej miejscowości tylko gdzieniegdzie jest zasięg LTE i tylko na zewnątrz. Nic więc dziwnego że ma wolny internet, zapewne HSPA. Ta oferta jest skierowana póki co do mieszkańców większych miejscowości, takich jak Warszawa, Kraków, Poznań etc ;)

#6 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,540 posts
    • Time Online: 173d 4h 7m

Posted 29 October 2012 - 18:52

Fajnie, że chociaż w jakimś elemencie uruchamiamy "coś najlepszego na świecie", niemniej chyba każdy wolałby zamiast 150MB, "jedynie" 100MB ale na 90% powierzchni kraju.

No nic czekam na szczegóły oferty i mam nadzieje, że zwiększenie parametrów nie wpłynie na wzrost ceny.

#7 OFFLINE   Artrix

Artrix
  • User
  • 29 posts
    • Time Online: 2d 5h 15m

Posted 29 October 2012 - 20:16

Najgorsze zawsze jest to "do" ponieważ rzadko osiągniemy max. prędkość, ale największa wada to Limit co z tego że nawet do 150Mb/s skoro pewnie najtańszy pakiet będzie miał tylko 3GB transferu.

#8 OFFLINE   giantx

giantx

    Autor najlepszego postu czerwca 2013

  • User
  • 149 posts
    • Time Online: 6d 47m

Posted 27 June 2013 - 21:28

Właśnie czekam na  

Please Login HERE or Register HERE to see this link!


Jak chcecie mogę nakręcić recke jak biega LTE na tym sprzęcie.
Od E przez SE do S

#9 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,540 posts
    • Time Online: 173d 4h 7m

Posted 01 July 2013 - 21:14

giantx pewnie, że chcemy :) Jak tylko masz czas i ochotę wrzucaj.




0 user(s) are reading this topic