Jump to content


Już w październiku usługi zbliżeniowe (NFC) w T-Mobile. Do końca roku także w Orange?


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 5m

Posted 08 October 2012 - 14:20

Według informacji podanych przez Puls Biznesu już w drugiej połowie października w T-Mobile ruszy możliwość realizowania usług zbliżeniowych (NFC). W dużym uproszczeniu można, więc stwierdzić że już niebawem będziemy mieć możliwość "zapłacenia telefonem" za zakupy.

Wśród banków, które od początku wezmą udział w tym innowacyjnym jak na polską telefonię projekcie znalazły się: mBank, Millennium, Polbank i Citi Handlowy. Lista ta może się jednak już niedługo wydłużyć, gdyż pracę nad płatnościami mobilnymi podjęły już także BZ WBK, ING Bank Śląski, Pekao i PKO BP

Ze strony kart płatniczych w przedsięwzięcie zaangażowane jest póki co jedynie Mastercard choć i Visa testuje opisywane rozwiązania.

Co ciekawe, także w tym roku usługi zbliżeniowe mają być dostępne także w Orange, które prowadzi testy nowej technologii zarówno z Mastercard, jak i Visa.


Źródło: Puls Biznesu, TELEPOLIS.PL

#2 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 10h 12m

Posted 08 October 2012 - 17:07

Byłoby to bardzo wygodne, bo ja na przykład strasznie nie lubię nosić portfela :D
WALKMAN®

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 08 October 2012 - 17:34

A ja z kolei lubię gotówkę i karty płatnicze i nie widzę sensu wprowadzania takich usług. Telefon ma swoje konkretne zadania, pieniądz i środki płatnicze swoje. Z resztą jakiś czas temu wprowadzono płatności zbliżeniowe paypass, nie widze sensu aby pakować to do telefonu...zwłaszcza że bezpieczeństwo transmisji nfc jest wątpliwej jakości :)

#4 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,431 posts
    • Time Online: 106d 10h 12m

Posted 08 October 2012 - 19:27

Też lubię gotówkę tylko, że noszę ją luzem w kieszeni :P  Nie pomyślałem właśnie o kwestii bezpieczeństwa a raczej niebezpieczeństwa płatności nfc...
WALKMAN®

#5 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Moderator

  • Moderator
  • 1,255 posts
    • Time Online: 117d 10h 36m
  • GG:
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Posted 08 October 2012 - 19:38

Ja tez wole nosić luzem :P Na jakiej zasadzie będzie to działało? Przykładamy telefon i ciągnie nam kasę z konta/dolicza do abo czy bierze z konta w banku? Bo jeśli z telefonu to doładowanie za 50zł to będzie nic :P
Posted Image

#6 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 08 October 2012 - 20:22

Raczej ciagnie z konta z banku. Osobiście tez wole zwykle karty debetowe/kredytowe albo luzem gotówkę. Nawet technologii paypass nie do konca ufam, także nfc raczej używać nie bede....

DENON DJ


#7 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 09 October 2012 - 18:27

Ja bym tam wolał sobie kartę miejską połączyć z telefonem. Jakie by było zdziwienie ludzi w autobusie jakbym zamiast karty przyłożył telefon :szczerbol:

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 09 October 2012 - 19:07

Co za problem, wsadź kartę miejską za tylną klapkę i przystawiaj telefon... szpan na maxa :szczerbol:

#9 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 5m

Posted 16 October 2012 - 17:06

Według najnowszych doniesień 18 października w T-Mobile wystartują płatności zbliżeniowe (NFC).

Lista banków, z którymi ma nawiązać współpracę operator to: Polbank, mBank, Millennium, Citi Handlowy i Getin Bank.




0 user(s) are reading this topic