Jump to content


[Rozwiązany] Dobry i fajny model SE do 500 zł


  • This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

#21 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 06 August 2012 - 12:29

Ale np Tobie pisze się wygodnie, dla mnie nie. Dla twojego kolegi będzie pisać się niewygodnie, dla mojego kolegi będzie się pisać wygodnie. Dla każdego inaczej. Xperia Mini Pro dużo droższa nie jest, w budżecie się zmieści. Głośniki stereo - fakt, jest to zaleta. Wątpię też, czy autor tematu do tej pory korzystał z oryginalnych słuchawek od X10. A tutaj nic o tym nie ma napisane. A istnieje też prawdopodobieństwo, że na telefon + słuchawki autor ma 550zł, na telefon przeznaczył 500, a na słuchawki 50zł. Także mówimy tu o telefonie, akcesoria nie są brane pod uwagę. \
Między MP a LWW będzie niecałe 4mm różnicy w grubości. Jednak myślę, że wygoda użytkowania nadrobi grubość telefonu ;)

DENON DJ


#22 OFFLINE   sonyman

sonyman
  • User
  • 309 posts
    • Time Online: 13d 7h 54m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 07 August 2012 - 10:08

Mi najlepiej sie pisało na vivaz pro, ale niestety dotyk oporowy i system ci nie pasuje, wiec bierz mini pro.
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#23 OFFLINE   carmaster18

carmaster18
  • Autor tematu
  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 4d 22h 24m

Posted 07 August 2012 - 21:15

Co do słuchawek to mam niezawodne HPM-64 :rock: . Patrzyłem na Vivaza Pro, fajnie wygląda ale ten Symbian...Neo V także fajna ale trochę nie na moją kieszeń jak na ten moment. Po X10 MP chciałbym coś z większym wyświetlaczem, Live With Walkman ma taki średni wielkością wyświetlacz, za to ładnie wygląda. Zastanawiałem się nad X10, koledzy wcześniej pisali o problemach z dotykiem przy mokrych palcach...mam to samo u siebie, nic strasznego :) Czy warto iść w stronę X10? Nie muszę mieć najnowszych gier, wymagam tylko żeby telefon szybko działał i się nie zawieszał ;) Więc ostatecznie: Xperia X10 versus Xperia Mini Pro - za i przeciw

*   Carmaster18 *


#24 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 07 August 2012 - 21:36

X10:
+ Większy ekran - 4"
+ chudszy
+ Karta 8GB w zestawie
+ mocniejsza bateria (1500mAh vs 1200mAh w MP)
- słabsze podzespoły
-/+ brak aktualizacji do ICS (chociaż przy problemach z tym systemem to nie wiem czy to do końca taki minus)
- ekran TFT - 65K kolorów
- brak radia <_<

Xperia Mini Pro:
+++++ Klawiatura QWERTY
+ mocniejsze podzespoły
+ ekran LED - 16M kolorów
+ kamera do wideo-rozmów
+ obsługa WiFi 802.11n
+ Sony Bravia Engine (kolory żywsze, lepiej odwzorowane, widać to szczególnie przy czerni)
-/+ aktualizacja do ICS (j.w.)
- mniejszy ekran - 3"
- karta 2GB w zestawie


Do tego:
- W X10 masz 384MB  RAM, w MP 512MB.
- W X10 aparat 8MPx, w MP 5MPx, jednak z tego co mi wiadomo w MP siedzi lepsza optyka (jeśli się mylę proszę o poprawkę)
- W obu przypadkach procesory o tym samym taktowaniu (1GHz), jednak ze względu na zastosowaną architekturę MP jest wydajniejsza
- W MP wydajniejszy układ graficzny

Design - kwestia gustu.

Jednak patrząc obiektywnie w tym starciu wygrywa Mini Pro :) Po przesiadce z ekranu takiego jak w Hikaru to i 3" będzie dużo :D

DENON DJ


#25 OFFLINE   carmaster18

carmaster18
  • Autor tematu
  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 4d 22h 24m

Posted 07 August 2012 - 22:18

marmal, bardzo ładnie to rozpisałeś :) Jednak duży wyświetlacz to nie wszystko, muszę to przemyśleć jeszcze raz ;)

*   Carmaster18 *


#26 OFFLINE   Radzio1234

Radzio1234
  • User
  • 11 posts
    • Time Online: 3d 5h 31m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 07 August 2012 - 23:07

Jeden z moich kolegów posiada obecnie Live with Walkman i muszę przyznać, że telefon naprawdę wyśmienity! Jego jedyną wadą jest brak QWERTY, ale przy tym wyświetlaczu nawet dotykowa klawiatura nie będzie najgorsza ;)

Zdecydowanie lepszy od X10. Mimo, że moje obcowanie z X10 było bardzo krótkie i we wczesnych wersjach andka (1,7 i aktualka do 2.2, 2010 albo 2011 kolega miał), to te 8MPX było totalnym dnem i nawet k770i pokonywał je bez problemu. Egzemplarz jaki wtedy dane nam było posiadać musiał być jakoś uszkodzony, bo ciągle się ciął i wieszał (jak jakieś emo).

Poza tym Live with Walkman posiada głośniczki stereo o przyzwoitej jakości (na dniach będę miał porównanie do w995 to napiszę więcej), dobrej jakości aparat (w połączeniu z wieloma aplikacjami na androida wręcz bardzo dobry ;) ), no i sam Walkman niczego sobie.

Co do systemu to w Live with Walkman jest stabilny, działa szybko i sprawnie, nawet po wgraniu wielu (kilkadziesiąt, może ok. 40) aplikacji i z tego co pamiętam nawet GTA 3 chodzi :D

EDIT:
No i "najważniejsze" jest na prawdę ładny z tymi zielonymi akcentami :P

Edited by Radzio1234, 07 August 2012 - 23:10.


#27 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 07 August 2012 - 23:23

Owszem, LWW jest dobrym telefonem.


View PostRadzio1234, on 07 August 2012 - 23:07, said:

Jeden z moich kolegów posiada obecnie Live with Walkman i muszę przyznać, że telefon naprawdę wyśmienity! Jego jedyną wadą jest brak QWERTY, ale przy tym wyświetlaczu nawet dotykowa klawiatura nie będzie najgorsza ;)
Przeczytaj kilka postów wyżej. Wyraźnie napisałem, że nie każdemu musi podchodzić wirtualna klawiatura. Jednym się bardzo podoba, inni (np ja) nawet po długim użytkowaniu nie potrafią na niej pisać.

View PostRadzio1234, on 07 August 2012 - 23:07, said:

Poza tym Live with Walkman posiada głośniczki stereo o przyzwoitej jakości (na dniach będę miał porównanie do w995 to napiszę więcej), dobrej jakości aparat (w połączeniu z wieloma aplikacjami na androida wręcz bardzo dobry ;) ), no i sam Walkman niczego sobie.
To fakt. Grają ładnie. Grają lepiej od Hikaru, sprawdzałem na różnych akustykach. Aparat jest taki sam jak i w Mini Pro. Sam Walkman, jak to Walkman. Brak korektora.

View PostRadzio1234, on 07 August 2012 - 23:07, said:

Co do systemu to w Live with Walkman jest stabilny, działa szybko i sprawnie, nawet po wgraniu wielu (kilkadziesiąt, może ok. 40) aplikacji i z tego co pamiętam nawet GTA 3 chodzi :D
System taki sam jak w MP <_<

View PostRadzio1234, on 07 August 2012 - 23:07, said:

EDIT:
No i "najważniejsze" jest na prawdę ładny z tymi zielonymi akcentami :P

Kwestia gustu. A jak wiemy - o gustach się nie dyskutuje :)
(Biała Mini Pro jest śliczna :) )


Także LWW nadrabia dwa plusy za głośniki stereo, ale MP nadrabia 5 plusów za QWERTY.




PS. Kupują te telefony z głośnymi głośnikami i potem w komunikacji miejskiej musisz słuchać najnowszych trendów 14-latków <_<
Wg mnie głośnik w telefonie jest do sygnałów powiadomień, oraz wiadomo, że czasami można np. pokazać dla kolegi/koleżanki nową piosenkę, filmik. Ale do słuchania w miejscu publicznym wymyślono taki wynalazek, jakim są SŁU-CHA-WKI. :rock:

Edited by marmal215, 07 August 2012 - 23:23.

DENON DJ


#28 OFFLINE   carmaster18

carmaster18
  • Autor tematu
  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 4d 22h 24m

Posted 07 August 2012 - 23:43

W pewnym wieku każdy "leciał" na głośne telefony. Pamiętam to szukanie i wgrywanie głośniejszych akustyk do starszych SE, to były czasy :) Wracając do tematu, to LWW niezbyt mi się podoba, wszyscy go tu tak polecacie ale taki wyświetlacz oferowany przez Live w połączeniu z brakiem qwerty niezbyt mi odpowiada. Albo mały wyświetlacz i qwerty albo duży i bez ;)

Edited by carmaster18, 07 August 2012 - 23:43.

*   Carmaster18 *


#29 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Zwycięzca konkursu foto "Pokaż z bliska atuty SE"

  • User
  • 682 posts
    • Time Online: 31d 4h 26m

Posted 08 August 2012 - 07:16

Quote

Sam Walkman, jak to Walkman. Brak korektora.


używanie walkmana w LWW (jak i w ogóle na androidzie) mija się z celem - w końcu jest tyle aplikacji do odtwarzania muzyki że można sobie darować stockowy odtwarzacz. tym bardziej że do LWW można wgrać całkiem nie najgorszy player z Xperii S sporo na tym zyskując (wizualizacje, sense me, manualny korektor, clear bass) więc to akurat żaden argument.
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#30 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 08 August 2012 - 08:58

To, że można wgrać odtwarzacz do doskonale wiem. Ale:

View PostRadzio1234, on 07 August 2012 - 23:07, said:

no i sam Walkman niczego sobie.

Z tego jednoznacznie wynika, że "Walkman" to aplikacja wbudowana w telefon. A czy jest ona niczego sobie? Jest słaba i tyle. Pisząc "Walkman" autor miał na myśli raczej wbudowany odtwarzacz, a nie żadne dogrywane aplikacje. Wątpię też, aby słowo "Walkman" odnosiło się do całego telefonu, bo w takim wypadku zdanie by nie miało żadnego sensu <_<

Ja odpowiedziałem na post użytkownika Radzio1234, który wypowiadał się o aplikacji wbudowanej. Jest ona słaba. To, że wgrać można nowe wszyscy wiemy.
Głośniki stereo to fajna sprawa, ale nie na tyle, żeby im podporządkowywać końcowy wybór telefonu.


View Postcarmaster18, on 07 August 2012 - 23:43, said:

W pewnym wieku każdy "leciał" na głośne telefony. Pamiętam to szukanie i wgrywanie głośniejszych akustyk do starszych SE, to były czasy :)
Chwała Tobie za te słowa :wub:

///

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



ciekawy...

bartolinio3: Połączyłem posty. Staraj się nie pisać posta pod postem, używaj opcji edytuj :)

Edited by bartolinio3, 08 August 2012 - 21:39.

DENON DJ


#31 OFFLINE   Radzio1234

Radzio1234
  • User
  • 11 posts
    • Time Online: 3d 5h 31m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 08 August 2012 - 21:48

Oj, wzburzyłem dyskusję :D

A więc ja pokazywałem zalety Live with Walkman w stosunku do zwykłej dużej X10, która jest według mnie gorsza od właśnie LWW. Co do samego Walkmana to rzeczywiście raczej to nie był stockowy odtwarzacz, skoro jak się nim bawiliśmy był korektor dźwięku, ale już dokładnie nie pamiętam :( . Tak więc sorry za zamieszanie. Nie mam tu nic przeciwko X10 mini pro, która to posiadając QWERTY bardzo mocno bije LWW.

W każdym razie te głośniczki stereo są lepsze niż te w w995, ale owszem to nie powinno mieć wpływu na wybór telefonu! ;) Ja chyba jeszcze nie wyrosłem z głośniczków i akustyk co nie znaczy, że nigdy ich w autobusie nie używałem i nie mam zamiaru. Według mnie to wstyd robić z siebie wieśniaka.. No ale różni są ludzie.

Mam nadzieję, że się wszystko wyjaśniło.

#32 OFFLINE   carmaster18

carmaster18
  • Autor tematu
  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 4d 22h 24m

Posted 08 August 2012 - 21:50

Radzio -

Quote

Nie mam tu nic przeciwko X10 mini pro, która to posiadając QWERTY bardzo mocno bije LWW.
Miałeś na myśli Xperię Mini Pro? :)
marmal - Niestety już ktoś kupił

Edited by carmaster18, 08 August 2012 - 21:52.

*   Carmaster18 *


#33 OFFLINE   marmal215

marmal215
  • User
  • 607 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 08 August 2012 - 21:57

Dzięki bartolino - szybko wklejałem i nie zauważyłem, że ostatni post był mój :P

carmaster - niestety poszła. Ale to i tak tanio jak na nówkę sprzęt. Nie biała, ale też ładna :rolleyes:

DENON DJ


#34 OFFLINE   Radzio1234

Radzio1234
  • User
  • 11 posts
    • Time Online: 3d 5h 31m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 08 August 2012 - 23:11

carmaster - pisząc pierwszy post miałem na myśli X10, a później chodziło dokładnie o Xperię mini pro.

#35 OFFLINE   carmaster18

carmaster18
  • Autor tematu
  • User
  • 168 posts
    • Time Online: 4d 22h 24m

Posted 10 August 2012 - 19:48

No i się wyjaśniło. Stało się tak jak zawsze, miałem na oku dwa modele a wybrałem trzeci, którego nie brałem pod uwagę.. :P  ale trafiłem na okazję. Wybrałem Xperię Neo V, biała, pełen komplet, gwarancja, za...500zł :) jestem zadowolony z zakupu :) Dam znać jak się sprawuje, w następnym tygodniu powinienem ją mieć u siebie ;)

*   Carmaster18 *


#36 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Super Moderator

  • Super Moderator
  • 1,574 posts
    • Time Online: 79d 1h 3m
  • GG:
  • Kraj::
  • Miasto:KMY
  • TelefonHuawei P8
  • Rom: Stock
  • Operator: PLAY

Posted 10 August 2012 - 19:51

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony Ericsson World poprzez PW.




0 user(s) are reading this topic