Jump to content


Telefon wyłącza się przy okolo 40% baterii


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Super Moderator

  • Super Moderator
  • 1,574 posts
    • Time Online: 79d 1h 3m
  • GG:
  • Kraj::
  • Miasto:KMY
  • TelefonHuawei P8
  • Rom: Stock
  • Operator: PLAY

Posted 31 July 2012 - 18:59

Mam pewien problem z moją X10 i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Do tego nie jestem wielkim znawcą androida, więc szukam porady ;)

Posiadam już ją jakiś czas. Po otrzymaniu przesyłki od razu otrzymała oryginalnego andka 2.3.3 i został usunięty simlock.
Tego samego dnia wieczorem został zrobiony root, recovery i wgrałem rom DiXperia 7

Po paru godzinach zauważyłem problem. Telefon wyłącza się przy stanie baterii około 40% gdy jest w spoczynku. Jeśli telefon jest używany (odtwarzacz, internet, gry) pracuje normalnie aż do 0%.

Ponownie wrzuciłem androida 2.3.3 - ten sam problem.
Kolejny flash do DiXperii - telefon pracował normalnie do stanu 18%, później sygnał o rozładowanej baterii i telefon się wyłączył.
Zrobiłem profilaktycznie Wipe Battery Stats - efekt ? Telefon znów wyłącza się przy stanie około 40%

Spotkał się ktoś z takim problemem ? Podejrzewam uszkodzenie baterii, jednak może ktoś jest mądrzejszy :D

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 31 July 2012 - 22:02

Ja na Twoim miejscu wgrałbym oryginalny firmware 2.3.3 i przetestował. Jak się wyłączy przy 40%, wgraj oryginalny firmware 2.1. Jak się wyłączy przy 40%, wgraj oryginalny firmware 1.6. Jak się wyłączy przy 40% - odpowiedź masz jak na dłoni - uszkodzone jest hardware. Zacznij od wymiany baterii i znowu testu po kolei oficjalne romy. A jeśli na oficjalnych romach nie będzie się wyłączać przy 40% to znaczy że błąd tkwi w zmodyfikowanym romie :)

#3 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Super Moderator

  • Autor tematu
  • Super Moderator
  • 1,574 posts
    • Time Online: 79d 1h 3m
  • GG:
  • Kraj::
  • Miasto:KMY
  • TelefonHuawei P8
  • Rom: Stock
  • Operator: PLAY

Posted 01 August 2012 - 07:49

Pisałem

Quote

Ponownie wrzuciłem androida 2.3.3 - ten sam problem.

Na 2.3.3 był ten sam problem, wyłączył się przy około 40%. Napisałem do poprzedniego właściciela czy też miał taki problem, zobaczymy.

#4 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,054 posts
    • Time Online: 77d 2h 4m

Posted 01 August 2012 - 10:06

Ja mam to samo tyle że przy 15 % i gdy telefon jest używany, bo po chwili pokazuje 1% naładowania i się wyłącza, a gdy podłączę go do ładowarki to pkazuje 15 % ładowania bateri. Natomiast "Wipe Battery Stats" pomogło na chwilę ale póki co nie jest to aż tak bardzo uciążliwe

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 01 August 2012 - 12:26

View Postbartq92, on 01 August 2012 - 07:49, said:


Na 2.3.3 był ten sam problem, wyłączył się przy około 40%. Napisałem do poprzedniego właściciela czy też miał taki problem, zobaczymy.

No to pozostaje Ci przetestować dwie wcześniejsze wersje - 2.1 i 1.6 :) Nawet jeśli właściciel miał taki problem (a wszystko na to wskazuje że miał) to opchnął Ci go po okazyjnej cenie dodając MW600 na osłodę :) Ja bym mimo wszystko spróbował inne softy bo nic Cię to nie kosztuje a potem zaczął kombinować z inwestycjami i nabył nową oryginalną baterię. Na telefonie nie ma śladów zalania?

#6 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Super Moderator

  • Autor tematu
  • Super Moderator
  • 1,574 posts
    • Time Online: 79d 1h 3m
  • GG:
  • Kraj::
  • Miasto:KMY
  • TelefonHuawei P8
  • Rom: Stock
  • Operator: PLAY

Posted 03 August 2012 - 21:16

Korzystając z porady Gracjana na GG :

"a co do tej baterii to wsadz od k800:D i jeśli masz lego to włoz tam klocka i idealnie pasuje i zobacz jaki efekt bedzie. Ja tak sprawdzałem baterie na swojej x10"


Sprawdziłem na BST-33 i problemu nie zauważyłem. Tak więc winna była bateria.




0 user(s) are reading this topic