Jump to content


Test nagrań video, Xperia S vs. Nokia 808 PureView, N8 i Galaxy S III [video]


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 5m

Posted 18 June 2012 - 09:18

Portal PureViewClub zamieścił film porównujący jakość nagrań video wykonanych Nokią 808 PureView, Sony Xperia S, Samsungiem Galaxy S III i Nokią N8.

Według mnie nie widać jakiś drastycznych różnic pomiędzy filmami. Sony Xperia S wypada całkiem nieźle nagrywając zdecydowanie lepszy materiał niż N8 Galaxy S III. Z kolei Nokia 808 PureView wydaje się być zwycięzcą tej rywalizacji, gdyż film nakręcony tym telefonem cechuje się chyba najlepszą jakością. A Wy na kogo stawiacie?



#2 OFFLINE   rune

rune
  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m
  • Kraj::
  • Operator: PLAY

Posted 18 June 2012 - 17:37

W sobotę kupiłem nowy telewizor. Mniejsza z tym jakiej marki. Oglądając te filmy czy to w komórce czy na komputerze wyglądają tak sobie, ale na telewizorze z dobrym odświeżaniem to jest duże WOW. Niby ten sam plik a zupełnie inna płynność, jakość i reszta. Zmierzam do tego, że jeszcze ważne jest na czym to oglądasz i moim zdaniem XPERIA wypada prawie idealnie ;). Siedziałem kilka godzin i na nowo oglądałem wszystkie filmy nakręcone telefonem.
Ambasador marki XPERIA

#3 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 18 June 2012 - 18:03

Wg mnie najlepszy obraz kamery mam SGS III, tylko dźwięk jakiś zmutowany...
Posted Image

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 18 June 2012 - 18:58

Według mnie:
  • Nokia N8 - wygrywa za świetny obraz, świetny dźwięk, dobrze odwzorowane kolory
  • Sony Xperia S - ciut gorszy obraz, ale również wysoki poziom,
  • Nokia 808 Pure View - strasznie ciemny obraz,
  • Samsung Galaxy S III - przejaskrawiony obraz i TRAGICZNY dźwięk .

Quote

Zmierzam do tego, że jeszcze ważne jest na czym to oglądasz i moim zdaniem XPERIA wypada prawie idealnie ;).

Zgadzam się. Jeśli jeszcze do tego dodamy używki typu piwo, wódka, whisky czy inne, emocjom i wyrazom zachwytu nad wyświetlanym obrazem może nie być końca ;)

#5 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 18 June 2012 - 22:55

Ja bym obstawił tak:
1. Nokia 808 Pure View
2. N8
3. Samsung Galaxy S III

Prawda jest taka, że jeżeli chodzi o xperię, to standardowa apka do nagrywania filmów, mało wyciąga z aparatu. Wystarczy zapodać sobie aplikację od LG, a jakość nagrań zmienia się diametralnie.

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 18 June 2012 - 23:38

View Postdante, on 18 June 2012 - 22:55, said:

Prawda jest taka, że jeżeli chodzi o xperię, to standardowa apka do nagrywania filmów, mało wyciąga z aparatu. Wystarczy zapodać sobie aplikację od LG, a jakość nagrań zmienia się diametralnie.

Zgadza się. Ale o tym wie ile osób? Góra 5 % użytkowników... Pozostałe 95% klientów firmy Sony będzie korzystało tylko i wyłącznie z wbudowanej aplikacji. A ta jest jaka jest. Możliwe, że aparat w Xperii S jest świetny, ale to co dotychczas zostało zarejestrowane Xperią S i opublikowane w sieci - zwyczajnie nie zachwyca. Obowiązkiem producenta jest wyposażenie telefonu w jak najlepsze oprogramowanie i aplikacje. Skoro Sony tego nie potrafi, to nie wiem czemu usilnie bierze się za produkcję nowych urządzeń... Ale i tak filmik nagrany Xperią S jest o niebo lepszy niż ten z SGS III ;)

#7 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 19 June 2012 - 00:17

Quote

Zgadza się. Ale o tym wie ile osób? Góra 5 % użytkowników... Pozostałe 95% klientów firmy Sony będzie korzystało tylko i wyłącznie z wbudowanej aplikacji. A ta jest jaka jest. Możliwe, że aparat w Xperii S jest świetny, ale to co dotychczas zostało zarejestrowane Xperią S i opublikowane w sieci - zwyczajnie nie zachwyca
Tak masz racje, dlatego nie raz już o tym wspominałem i nadal będę robił. Prawda jest taka, że nie zawsze to co nam oferuje producent musi być :cool:

#8 OFFLINE   Erin

Erin

    Autor najlepszego postu 2012 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 393 posts
    • Time Online: 79d 4h 15m

Posted 19 June 2012 - 07:12

dokładnie jaka nazwa tego programu jest?
zrobię Wam test zwykłym, wbudowanym programem i tym co mi nazwę podacie do recenzji Xperii S którą usilnie przygotowuję.

co do tematu to Szajsung dźwiękiem się nie popisał a to też ważne.

#9 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 19 June 2012 - 08:01

Erin, zobacz LGcamera. Do tego jest LGcamcorder z masą opcji. U mnie poprawia nieco obraz, ale u Ciebie może być lepiej ;)
Posted Image

#10 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 19 June 2012 - 09:23

Quote

Erin, zobacz LGcamera.
Tak o niego Mi chodziło. Nie wiem tylko czy w opcjach ma nagrywanie w 1080p bo na arcu tego nie ma :D

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



#11 OFFLINE   Erin

Erin

    Autor najlepszego postu 2012 roku

  • Zwycięzca konkursu
  • 393 posts
    • Time Online: 79d 4h 15m

Posted 19 June 2012 - 09:43

najwyższa rozdzielczość 1920 x 1080 :)

#12 OFFLINE   kolact

kolact
  • User
  • 24 posts
    • Time Online: 1d 1h 24m
  • Kraj::
  • TelefonNote 2
  • Operator: Orange

Posted 19 August 2012 - 23:27

Witam wszystkich :)

Miałem Nokie N8 przez ostatnie półtora roku i jestem świeżo po przesiadce na Xperie S, więc porównanie mam na bieżąco i muszę stwierdzić że jeśli chodzi o aparat to Sony wypada słabo przy Nokii. Jednak zobaczę jak będzie po aktualizacji do ICS (zobaczymy czy coś zmieni) i przetestuję też LG Camera. Jedyne co można stwierdzić na tą chwilę to, że Nokia miała naprawdę dobrą lampę błyskową w porównaniu z Xperią i zdjęcia były mniej zaszumione, dodając do tego aplikację CameraPro w przypadku N8 niektóre zdjęcia naprawdę zachwycały.




0 user(s) are reading this topic