Jump to content


Sony WT23i Walkman - nowy low-end walkman od Sony? Xperia AFFM?


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 5m

Posted 01 May 2012 - 23:02

Kolejnym przeciekiem, który ujrzał światło dzienne jest Sony WT23i Walkman, który pojawił się w benchmarku AnTuTu.

Nowy Walkman od Sony to urządzenie raczej z niższej półki, gdyż według wskazań ma być wyposażone w 800MHz procesor, Qualcomm MSM7227A chipset, wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 480. Można zatem przypuszczać, że telefon będzie dostępny dla rynków wschodzących.

Szukając wskazań w liście telefonów Sony, które mają się pojawić w tym roku na rynku być może będzie to "AFFM". Cena tego smartfona byłaby zgodna z jego wstępną specyfikacją.

Attached File  WT23i Walkman.PNG   111.54K   14 downloads



#2 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 3h 43m

Posted 02 May 2012 - 07:54

A już myślałem że z chwilą przejęcia udziałów Ericssona przez Sony nie zobaczymy już żadnego walkman-owego smartfona z androidem.A tu proszę coś się szykuje

Edited by jack79, 02 May 2012 - 09:41.


#3 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3,669 posts
    • Time Online: 152d 18h 4m

Posted 02 May 2012 - 16:38

Ja liczyłem, że jak sony przejmie udziały, to zrobi porządnego walkmana, a tu jak widać trzeba zapchać dziurę tandetą. <_<

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 02 May 2012 - 17:02

View Postjack79, on 02 May 2012 - 07:54, said:

A już myślałem że z chwilą przejęcia udziałów Ericssona przez Sony nie zobaczymy już żadnego walkman-owego smartfona z androidem.A tu proszę coś się szykuje

O ile mnie pamięć nie myli, :w:  Walkman jest marką Sony, a nie Ericssona. Więc nie wiem skąd takie przypuszczenia i czemu Sony miałoby już nie produkować telefonów z wbudowanym Walkmanem ...

View Postdante, on 02 May 2012 - 16:38, said:

Ja liczyłem, że jak sony przejmie udziały, to zrobi porządnego walkmana, a tu jak widać trzeba zapchać dziurę tandetą. <_<

Nie chciałbym nikogo wprowadzać w błąd, ale z tego co pamiętam to sztuka odtwarzania MP3 możliwa była już na procesorach pokroju 486 DX czy Pentium 75. Ostatnie telefony Ericssona jak i pierwsze telefony Sony Ericssona radziły sobie z odtwarzaniem mp3 (po podpięciu słuchawek HPM-10 z odtwarzaczem MP3 ), więc procesor 800MHz zamontowany w  WT23i powinien sobie poradzić z odtwarzaniem muzyki bez żadnych problemów :) Ale to tylko moje skromne przypuszczenia ...

#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 02 May 2012 - 18:08

Czy procek Qualcomm MSM7227A jest gorszy od MSM8255?
Nie zbyt ciekawa specyfikacja... jedno i dwurdzeniowce to już przeszłość. HTC zrobiło neidawno cztero i będą pchać więcej. Wiem, że jednordzeniowce dają sobię radę, ale Sony zostaje w tyle...
Posted Image

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 02 May 2012 - 19:19

View Postphillix, on 02 May 2012 - 18:08, said:

Czy procek Qualcomm MSM7227A jest gorszy od MSM8255?
Nie zbyt ciekawa specyfikacja... jedno i dwurdzeniowce to już przeszłość. HTC zrobiło neidawno cztero i będą pchać więcej. Wiem, że jednordzeniowce dają sobię radę, ale Sony zostaje w tyle...

Mogę wiedzieć PO CO w telefonie służącym do dzwonienia, smsów i odtwarzania Mp3 montować 4-rdzeniowy procesor? I który obecnie dostępny na rynku 4-rdzeniowy procesor dla urządzeń mobilnych zamontowałbyś w telefonie jako główny projektant telefonu WT23i tak, żeby jego cena nie przekraczała 160 euro?

View Postphillix, on 02 May 2012 - 18:08, said:

Czy procek Qualcomm MSM7227A jest gorszy od MSM8255?

MSM7227 masz np. w X8, X10 mini pro, X10 mini, W8 - tyle że tam taktowanie wynosi 600 MHz :)

#7 OFFLINE   .RadziU.

.RadziU.
  • User
  • 84 posts
    • Time Online: 2d 5h 6m

Posted 03 May 2012 - 00:59

Dla porównania - przeczytałem przypadkiem przed chwilą na innym forum, że na MSM7227 kopia SMSów (2000) robi się w 20 sekund, przy czym na MSM8255 ponoć 4 minuty :)

PS. Qualcomm to nie procek tylko chipset :D

Edited by .RadziU., 03 May 2012 - 01:01.


#8 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 3h 43m

Posted 03 May 2012 - 07:28

Jurij chodziło mi to że Sony produkuje także same odtwarzacze mp3,a jeżeli teraz powstanie ten telefon-walkman to zacznie konkurować z http://www.sonyerics..._9180#entry9180 chociaż temu odtwarzaczowi na mp3 brakuje modułu GSM

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 03 May 2012 - 10:28

View Postjack79, on 03 May 2012 - 07:28, said:

Jurij chodziło mi to że Sony produkuje także same odtwarzacze mp3,a jeżeli teraz powstanie ten telefon-walkman to zacznie konkurować z http://www.sonyerics..._9180#entry9180 chociaż temu odtwarzaczowi na mp3 brakuje modułu GSM

Ale to jest zupełnie inna klasa urządzenia. Idąc Twoim tokiem myślenia, Sony musiałoby w ogóle zaprzestać dodawania Mp3 do telefonów, bo przecież produkują Walkmany i inne odtwarzacze muzyki, musieliby zaprzestać produkcji Xperii acro i acro HD, bo przecież produkują telewizory, musieliby zaprzestać produkcji Xperii PLAY, bo przecież produkują PSP Vita, musieliby nie dodawać do telefonu radia, bo przecież produkują sprzęt radiowy i po takim odejmowaniu musieliby chyba wrócić do produkcji modelu J70 :D

#10 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,055 posts
    • Time Online: 77d 3h 43m

Posted 03 May 2012 - 10:43

View PostJurij, on 03 May 2012 - 10:28, said:

Ale to jest zupełnie inna klasa urządzenia. Idąc Twoim tokiem myślenia, Sony musiałoby w ogóle zaprzestać dodawania Mp3 do telefonów, bo przecież produkują Walkmany i inne odtwarzacze muzyki, musieliby zaprzestać produkcji Xperii acro i acro HD, bo przecież produkują telewizory, musieliby zaprzestać produkcji Xperii PLAY, bo przecież produkują PSP Vita, musieliby nie dodawać do telefonu radia, bo przecież produkują sprzęt radiowy i po takim odejmowaniu musieliby chyba wrócić do produkcji modelu J70 :D

No w sumie masz rację,ciekawie to wyjaśniłeś ;)

#11 OFFLINE   nortonex

nortonex
  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 4h 43m

Posted 13 May 2012 - 18:44

View Postdante, on 02 May 2012 - 16:38, said:

Ja liczyłem, że jak sony przejmie udziały, to zrobi porządnego walkmana, a tu jak widać trzeba zapchać dziurę tandetą. <_<

Dokładnie - tandeta. Marka Walkman w telefonach Sonego to już nie to samo co kiedyś. Na przykładzie LWW - tu Walkman jest tanim chwytem marketingowym, bo co to za walkman bez niestandardowego equalizera, clear bass, brakiem w natywnym odtwarzaczu tak banalnej rzeczy jak losowanie utworów (nie mylić z przelosowaniem listy odtwarzania), o tandetnych dołączonych do zestawu słuchawkach MH410 już nawet nie wspominając. Poza logiem i przyciskiem Walkman nie wyróżnia się on niczym innym spośród pozostałych nie-walkmanowych telefonów. Owszem, można zainstalować aplikacje firm trzecich, ale chyba nie o to powinno chodzić.

A można byłoby zrobić naprawdę dobry telefon, który byłby prawdziwym Walkmanem - z zaawansowanym i rozbudowanym odtwarzaczem natywnym, może z jakimś sprzętowym wspomaganiem odtwarzania dźwięku, dodatkowymi funkcjami (poszerzanie stereo, zaawansowany equalizer etc.) i dobrymi słuchawkami w zestawie, pokroju starych, nadal świetnych HPM-70, bądź dokładając jakieś dobre słuchawki BT. Mogłoby się to odbyć kosztem np. aparatu, procesora czy czegokolwiek innego, ale byłby to wtedy stricte muzyczny telefon, a nie bezpłciowe coś, jak właśnie LWW (choć w ogólnym rozrachunku to całkiem dobry telefon).

Edited by nortonex, 13 May 2012 - 18:46.





0 user(s) are reading this topic