Jump to content


Poradnik kupującego używany telefon - czyli jak nie kupić kradzionego telefonu


  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1 OFFLINE   timmi

timmi

    Zdobywca 2 miejsca w Drugim Quizie Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 863 posts
    • Time Online: 78d 5h 26m

Posted 01 May 2012 - 18:46

Witam może dla niektórych to oczywiste ale są też tacy co na ten temat mogą nic nie wiedzieć.
Więc tak jak kupujemy telefon to możemy narazić się na niebezpieczeństwo, że ktoś nam może sprzedać "lewy" telefon.
Zestaw powinien zawierać:
-pudełko ze zgodnym numerem imei (najlepiej sprawdzić z tym w telefonie niż pod baterią, bo mógł ktoś zmieniać korpus, a przeważnie jest na korpusie albo nie ma takiej nalepki np.jest to zamiennik lub usunął naklejkę. Może się zdarzyć sytuacja, że imei zgadza się tylko z tym pod baterią - przeważnie tak jest jak ktoś wymieniał płytę główną.)
-książeczki itp. (to akurat nie musi być ale pełen zestaw to zawiera)
-kartę gwarancyjną (najlepiej podbitą z naklejką imei, który się zgadza w telefonie)
-dowodu zakupu np. paragon, faktura
-różne akcesoria (to akurat nie musi być, ale pełen zestaw to zawiera).
Przeważnie telefony sprzedawane są tylko z akcesoriami, które mogą być dosztukowane - wtedy najlepiej spisać umowę ze sprzedającym.


JEŚLI TELEFON NIE POSIADA DOKUMENTóW TO WARTO SPISAĆ UMOWĘ !!!


PS.Jeśli coś pominąłem to proszę napisać.Przy okazji dorzucę zdjęcia.
PS.PS.Jeśli się nada to proszę o podpięcie, bo moim zdaniem ten poradnik może nie jednemu d**ę uratować.Pozdrawiam.
Co o tym sądzicie ?

not found: Poprawiłem literówki ;)

Attached Files


Edited by bartolinio3, 05 May 2012 - 22:53.
literówki x2


#2 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Zdobywca w 3 miejsca w konkursie „Pokaż z bliska atuty SE”

  • User
  • 353 posts
    • Time Online: 7d 10h 14m

Posted 08 May 2012 - 11:53

Poradnik dobry, ale najbardziej zadowalająca jest umowa kupna +1 dla Ciebie;)
Posted Image

#3 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Autor najlepszego wpisu sierpnia 2013

  • User
  • 554 posts
    • Time Online: 16d 7h 41m

Posted 08 May 2012 - 11:57

Poradnik dobry. Uratuje niejednemu życie. Swoją droga mialem przypadek dość z humorem. Kupiłem jakis czas temu w850 bez papierów ale z zestawem ori. No hpm70 białe to unikat. Dzis listonosz przynosi pudełko papiery a telefon juz dawno u kogos innego leży :D no cóż papiery wyśle dalej :) A takie pytanie odnośnie juz imei. W my phone explorer w statusie telefonu jest przy imei odnośnik do stronki co pokazuje telefon datę itp i taki status jest zielony czerwony. O co w tym chodzi cos związane z legalnościa moze? Czerwony status mnie nie spotkał na szczęście:) Sory za offtop
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."




0 user(s) are reading this topic