Jump to content


[Rozwiązany] Jaki telefon z dobrym aparatem do 1200 zl ?


  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#1 OFFLINE   patrykk12

patrykk12
  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 3h 3m
  • Kraj::
  • Operator: inny

Posted 27 March 2012 - 15:38

Chce kupić telefon z dobrym aparatem. Zastanawiałem się nad Sony ericsson satio. Ale ma pewien minus, ma symbiana za którym nie przepadam :/

Wiec jak możecie to proszę mi dać jakiś inny pszyklad podobnego telefonu. Najlepiej z Androidem

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 27 March 2012 - 15:46

Xperia neo, nie neo v albo Arc, Arc s :-)

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
Posted Image

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 27 March 2012 - 15:58

Albo telefon z dobrym aparatem, albo telefon z androidem. Napisz do jakiej kwoty. Jeśli z aparatem to K810 => c901 => C905 => Satio. Jeśli z androidem to neoV, neo, arc S, mini pro i mogę dalej wymieniać, ale to nie ma sensu. Musisz sprecyzować co potrzebujesz :)

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 27 March 2012 - 16:01

Xperie 2011 mają taki sam aparat, jedynie neo zwykła, Arc i Arc s mają 8.1mpx i czujnik exmor, który tak na prawde mało daje. Słyszałem coś o tym, że na satio można wgrac androida jak na x1, ale to pewnie świr . Jeżeli oprócz zdjęć będziesz kręcił filmy to bierz coś z hd. - Xperie 2011, a jeżeli tylko zdjęcia to wystarczy nawet starszy model, bez systemu.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
Posted Image

#5 OFFLINE   patrykk12

patrykk12
  • Autor tematu
  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 3h 3m
  • Kraj::
  • Operator: inny

Posted 27 March 2012 - 16:15

Najlepiej żeby jeszcze miał ekran dotykowy i dobry dźwięk. Tylko większy nisz x8. Ekran ma mieć o podobnej rozdzielczości jak x10.

#6 OFFLINE   neron

neron
  • User
  • 394 posts
    • Time Online: 15d 1h 1m

Posted 27 March 2012 - 16:16

Do 1200 zł. to najlepiej kup sobie np. NeoV i jakiś aparat do 600zł i będziesz miał i extra telefon i taki sam aparat. Musisz zrozumieć jedną rzecz. Nawet żeby w telefonie był zamontowany aparat z 24Mpx. to i tak zwykły aparat kompaktowy za 200zł. z 4Mpx. będzie robił lepsze zdjęcia. I to jest fakt niepodważalny. Jak będziesz miał telefon z aparatem i go zgubisz to zostaniesz bez niczego a tak chociaż zostanie Ci aparat :)

Edited by not found, 27 March 2012 - 17:16.
: literówka ;)

99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#7 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 27 March 2012 - 16:25

Mylisz się. Neo v robi lepsze zdjęcia niż finepix za 550zł z nawet dużym obiektywem. Nie zawsze wychodzą lepsze, ale ogólnie lepsze. Zdjęcie tego aparatu mam w swojej galerii.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
Posted Image

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 27 March 2012 - 16:51

View Postneron, on 27 March 2012 - 16:16, said:

Do 120 zł. to najlepiej kup sobie np. NeoV i jakiś aparat do 600zł i będziesz miał i extra telefon i taki sam aparat. Musisz zrozumieć jedną rzecz. Nawet żeby w telefonie był zamontowany aparat z 24Mpx. to i tak zwykły aparat kompaktowy za 200zł. z 4Mpx. będzie robił lepsze zdjęcia. I to jest fakt niepodważalny. Jak będziesz miał telefon z aparatem i go zgubisz to zostaniesz bez niczego a tak chociaż zostanie Ci aparat :)

Bzdura. Zobacz sobie fotki z c901, c905, satio czy nokii 808. Są znacznie lepsze niż produkcje z tanich kompaktów. Dużo zależy też do fotografa, warunków atmosferycznych etc ;)

View Postphillix, on 27 March 2012 - 16:01, said:

Xperie 2011 mają taki sam aparat

Skwituję to krótko: lol :lotpot:

#9 OFFLINE   patrykk12

patrykk12
  • Autor tematu
  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 3h 3m
  • Kraj::
  • Operator: inny

Posted 27 March 2012 - 17:00

Z tym ze aparat robi zawsze lepsze zdjęcia się nie zgodzę. Mam sony ericssona k800i który ma 3.2 mpx. I po mojemu robi dużo lepsze zdjęcia niż mój aparat 5mpx. Ja lubię rzeczy praktyczne. Równię dobrze mogę sobie kopic jeszcze mp4,mp3 i aparat i wszystko inne ale po co. Jak mogę to mieć w jednym miejscu.

Edited by not found, 27 March 2012 - 17:17.
: literówka ;)


#10 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 27 March 2012 - 17:07

View PostJurij, on 27 March 2012 - 16:51, said:

Skwituję to krótko: lol

Nie chodziło mi o moduł aparatu tylko jakość, wybacz :-)
Patryk, skoro masz k800 to możemy odpuścić k810, bo to ten sam model tylko w innym wdzianku i chyba c901, bo robi podobne zdjęcia, ale nie wyklucza to tego, że robi lepsze zdjęcia od k800.
_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
Posted Image

#11 Guest_Diabeł_*

Guest_Diabeł_*
  • Guests

Posted 27 March 2012 - 17:25

Nie siejcie fermentu panowie... Neo robi fotki kiepskie, pozbawione szczegółów i bardzo mocno skompresowane. Ładne wychodzą na niej tylko zdjecia robione w makro. Bierz satio albo czekaj na Nokie 808(zdjęcia robi konkretne!

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

).

#12 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 27 March 2012 - 17:31

Rewelacyjnych nie robi, ale kiepskie to się nie zgodze.
Wystarczy jakaś porzadna aplikacja i zdjęcia nie są już tak kompresowane.
Tylko jeżeli ta Nokia wejdzie to napewno nie w okolicach 1200 ;-)

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
Posted Image

#13 Guest_Diabeł_*

Guest_Diabeł_*
  • Guests

Posted 27 March 2012 - 18:00

W Neo za kompresje zdjęć odpowiada sterownik aparatu i żadna aplikacja nie ma do niego dostępu. Najwyżej może potem dekompresować wczesniej skompresowane zdjęcia. Nokia stara się odzyskać utraconą pozycje na rynku telefonów komórkowych i zaczyna robić bardzo fajne telefony w atrakcyjnych i bardzo konkurencyjnych cenach.


Na tym powiekszonym fragmencie zdjecia bardzo dobrze widać co Neo robi z fotami, masakra piłą łancuchową (budynek po prawej zgubił nawet okna, a drzewa? nie wiadomo czy to są wogole drzewa) :)

Posted Image

#14 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 27 March 2012 - 18:06

Niektóre aplikacje znacznie poprawiają jakość zdjęć. Kończmy dyskusję, bo to nie temat o neo :-)
Patryk, jeżeli interesuje Cię neo v to zajrzyj do mojej galerii, ale wątpię, bo te wszystkie nowe Xperie nie są stworzone z myślą o bdb aparacie :-)

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
Posted Image

#15 Guest_Diabeł_*

Guest_Diabeł_*
  • Guests

Posted 27 March 2012 - 18:22

Użytkownik patrykk12  nie pyta się o aplikacje które nakładają filtry i obrabiaja kiepskie zdjęcia tylko jaki telefon robi dobre zdjęcia. Neo napewno do nich nie należy. Ale trzymając sie tematu, polecam sie rozejrzeć za jakimś używanym iPhonem 4 :)

#16 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 27 March 2012 - 18:28

i4 robi dobre zdjęcia, ale to strasznie delikatny telefon i nie każdemu się spodoba. Te nowe Nokie Lumie robią dobre zdjęcia, a ich cena akurat dla Ciebie.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
Posted Image

#17 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,540 posts
    • Time Online: 173d 4h 7m

Posted 27 March 2012 - 19:04

Może to zabrzmi trochę kosmicznie, ale skoro dysponujesz aż takim budżetem - i nie podoba Ci się Satio, to poczekaj na... Xperia S. Telefon z zupełnie innej (przynajmniej teoretycznie półki) za chwilę trafi masowo na polski rynek i jego cena za jakiś czas na pewno spadnie. Aparat konkretny - przynajmniej jeśli chodzi o parametry, a nie wykluczone, że nowe oprogramowanie poprawi niedociągnięcia. Moim zdaniem przy takiej kwocie nie warto kupować "starszego" sprzętu.

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 27 March 2012 - 19:18

Jak chce dobre fotki to warto kupić dwa Satio na zapas :P Xperia S nie ma ani z Satio, ani z C905 żadnych szans pod względem zdjęć. To co zaprezentowali dotychczas to pokaz pixeli i nieostrych fotografii.

#19 OFFLINE   neron

neron
  • User
  • 394 posts
    • Time Online: 15d 1h 1m

Posted 27 March 2012 - 19:35

Satio tylko tyle,że ma super aparat a reszta o kant d**y rozbić gdyby miał androida i Son wypuściłby jakąś aktualizacje na niego-telefon który ma wszystkie pod sobą,ale realia są inne :(
Kupi Lumie to następne jego posty są takie: "jak ustawić mp3 na dzwonek" jakim programem się połączyć itd. i niech ktoś nie pisze,że to nie prawda :angry: bo widziałem już takie posty na innym forum a w dodatku kolega sobie kupił i ma prawie same problemy min. tak jak napisałem. A co do zdjęć to lepiej nic nie wspomnę :lol:
Kupi Iphona to zaraz będzie dlaczego blutacz nie działa itd. bo dużo ma po blokowane.
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#20 OFFLINE   phillix

phillix

    Zwycięzca konkursu foto "Wiosna, ach to TY"

  • User
  • 2,024 posts
    • Time Online: 73d 14h 22m
  • Kraj::
  • TelefoniPhone 5
  • Operator: Virgin Mobile

Posted 27 March 2012 - 19:40

Mikołaj dobrze napisał, choć pewnie szybko cena nie zejdzie, ale wszystko może się zdarzyć. Mój kumpel też ma problemy z lumią, ale zdjęcia ma ładne.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
Posted Image




0 user(s) are reading this topic