Jump to content


Legenda Doliny Krzemowej i ikona przemysłu informatycznego rezygnuje


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 20h 23m

Posted 25 August 2011 - 10:07

Telekomunikacyjny świat nie będzie już taki sam. Steve Jobs ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego Apple.

Zarząd informatycznego giganta nie podał powodów dymisji Steve Jobsa, który był szefem i założycielem firmy. Agencje piszą jednak, że od stycznia tego roku przebywał on na bezterminowym zwolnieniu lekarskim, którego powodów nie podano do wiadomości publicznej, a przyczyną jego decyzji o odejściu jest choroba.

W liście do zarządu Apple Inc. Jobs napisał: "zawsze mówiłem, że jeśli nadejdzie dzień, w którym nie będę już mógł wykonywać swoich obowiązków (...) jako dyrektor wykonawczy (CEO) Apple, będę pierwszą osobą, która wam o tym powie. Niestety ten dzień nadszedł". Jobs przeżył wcześniej raka trzustki i przeszczep wątroby.

Przed oficjalnym ogłoszeniem wiadomości obrót publiczny akcjami Apple został zawieszony. Po ujawnieniu decyzji twórcy firmy, jej akcje spadły o 5,3 proc. Zgodnie z wyborem samego Jobsa, jego następcą zostanie dyrektor operacyjny korporacji Tim Cook.

55-letni, charyzmatyczny szef Apple przerwał swój medyczny urlop w marcu, by zaprezentować najnowszą wersję iPada i wziąć udział w obiedzie wydanym przez prezydenta USA Baracka Obamę dla liderów Doliny Krzemowej.
Według AFP, były prezes zostanie przewodniczącym rady nadzorczej Apple. Jobs jest jednym z najsłynniejszych informatyków świata. Reuters nazywa go "ikoną" przemysłu informatycznego oraz legendą Krzemowej Doliny.
Apple założył 1976 wraz ze swym kolegą Steve'em Wozniakiem. W 1985 odszedł z Apple; rok później kupił studio Pixar, obecnie jedną z najsłynniejszych na świecie firm produkujących komputerowo generowane filmy animowane. W 1996 roku Jobs wrócił do Apple i od 1997 do dziś był prezesem firmy.

Źródło:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!






0 user(s) are reading this topic