Jump to content


Koniec Sony PC Companion, Sony już przestał wspierać modele SE

PC Companion

  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   Janeo

Janeo
  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 7h 31m

Posted 05 March 2017 - 09:48

Cześć,
Dawno tu nie byłem, ale stała się rzecz straszna :-), Sony przestał wspierać starsze modele Sony Ericsson, w tym mój ulubiony malutki Hazel J20 - bo PC Companion już jako taki nie działa, przestał na zawsze łączyć się z serwerem Sony w celu wymiany/ naprawy softu (zastąpił go Xperia Sony Companion, nie wspierający już modeli SE).
Mam pytanie - czy jest jeszcze jakaś strona www na świecie umożliwiająca naprawę / wymianę softu dla modeli SE?

#2 OFFLINE   osa355

Posted 05 March 2017 - 12:46

Omnius wspiera wszystkie Sony Ericssony i Sony i Samsungi.

#3 OFFLINE   Avraste

Avraste
  • User
  • 48 posts
    • Time Online: 2d 15h 19m
  • Kraj::
  • Operator: Orange

Posted 06 March 2017 - 14:43

Albo ręcznie przez programy na głównej po prawej stronie.

#4 OFFLINE   Janeo

Janeo
  • Autor tematu
  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 7h 31m

Posted 06 March 2017 - 16:36

@Osa355
Ile wynosi koszt jednorazowego prze-flash'owania Omniusem? Czy to ze strony Omniusa z cennika, licencja na 1 dzień: "Omnius full 1 Day 7.80 EUR"? Bo jeśli tyle, to lepiej pójść do punktu i to zrobić za 30 zł.
Zauważyłem w programie Omnius for SE, że przy kliknięciu na "Flash" wyskakuje okno, a jak zauważyłem z YouTube samo się ono uzupełnia programem, gdy jest połączenie z serwerem, stosownie do modelu. Ale można też skierować go na plik programu, gdy się go ma na komputerze (główny plik FW), RAW fs plik, plik customizacji). Czy można gdzieś z internetu te pliki ściągnąć?


EDIT:
Znalazłem na stronie tut forum 2 stosowne pliki programu do flashowania .mbn oraz .fbn
Niestety Omniusem się nie da, bo nawet jak go naprowadzam na te pliki w celu flashowania, Omnius łączy sie z serwerem i mi komunikuje, że nie mogę dokonać operacji ze względu na brak licencji.
Jeśli nie Omniusem, to czym flashować platformę DB 3350?

PS: gdy jak się wykupi tą jednodniową licencję, to podczas operacji z Omniusem następuje ściągnięcie programu na dysk?


@Avraste - nie rozumiem odpowiedzi "Albo ręcznie przez programy na głównej po prawej stronie". Gdzie ręcznie, jakie programy?

Edited by Janeo, 06 March 2017 - 18:17.


#5 OFFLINE   osa355

Posted 07 March 2017 - 20:55

DB3350 obsłużysz programem Far + Jdflasher z wtyczką do DB3350

#6 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1,054 posts
    • Time Online: 77d 2h 4m

Posted 08 March 2017 - 17:05

Co do PC Companiona to też to zauważyłem, szkoda że tak się od wszystkiego odcinają, bo tak naprawdę od niektórych modeli SE mogliby się "uczyć" . A  teraz to można ironicznie powiedzieć że jakbyś przyszedł do Sonego ze swoim Hazelem czy np K750i, K800i lub P1i to by się pewnie zastanawiali co to jest :D i skąd napis "SONY" obok "jakiegoś: Ericssona :D
A co do Omniusa to nie wiem dokładnie jak wygląda flashowanie, ale tak najpierw musisz się zarejestrować (a wcześniej oczywiście pobrać program) , wykupić licencję i potem się zalogować/połączyć z serwerem i wtedy wybierasz model z listy i co chcesz z nim zrobić. Ja nim jakoś nim z rok temu zmieniałem certyfikat na brown w C903 i C905 oraz ściągałem simlocka z dwóch P990i, bo ogólnie flashować za darmo DB3350 można już w zasadzie tylko boxem, albo kombinować z Farem z odpowiednią wtyczką tak jak Osa napisał

#7 OFFLINE   spinerr

spinerr
  • User
  • 14 posts
    • Time Online: 21h 50m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Posted 10 January 2018 - 10:35

Coś się zmieniło w tym temacie, czy dalej pozostaje tylko box?

#8 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2,429 posts
    • Time Online: 106d 9h 22m

Posted 10 January 2018 - 12:16

FAR albo box. Napisz do naszego serwisanta, może coś poradzi ;)
WALKMAN®




0 user(s) are reading this topic