Skocz do zawartości


Znaleziony T2 Ultra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   evangelismos

evangelismos
  • User
  • 13 postów
    • Time Online: 12h 43m
  • Kraj::
  • Operator: inny

Napisano 19 wrzesień 2016 - 14:58

Witam,

znalazlem telefonem T2 Ultra,telefon nie posiadal karty sim ani zadnuch zapisanych kontaktow, ogolnie wygladal jakby byl zrestartowany do ustawienm fabrycznych, tylko zdjecia na SD przetrwaly.
Telefon uzywany, poobijany ale dziala. no z jednym wyjatkiem. nie czyta kart sim.
nie jest to simlock, tylko wg serwisu telefon jest zablokowany "jakas aplikacja Sony".

Ktos moze mi pomoc dowiedziec sie nieco wiecej i czy ewentualnie mozna to usunac?
jak nie to tez nie ma problemu, uzywam jako tablet.

Pozdrawiam,

#2 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1055 postów
    • Time Online: 77d 3h 43m

Napisano 20 wrzesień 2016 - 05:42

A nie jest przypadkiem zablokowany przez my Xperia?

#3 OFFLINE   evangelismos

evangelismos
  • Autor tematu
  • User
  • 13 postów
    • Time Online: 12h 43m
  • Kraj::
  • Operator: inny

Napisano 20 wrzesień 2016 - 08:29

nie wiem, byc moze jest

dodam, ze jak znalazlem telefon, nie mial wlaczonych zadnych zabezpieczen. Ani blokady ekranu ani nic. W serwisie zrobili przywrocenie do ustawien fabrycznych.
wiec nie wiem czy jest zablokowany przez my xperia czy nie
wszystko inne dziala oprocz karty sim - probowalem roznych operatorow.

znalazlem w necie cos takiego:
"Existing security solutions are usually a part of the Android operating system. This means, that by swapping the operating system the security feature or application is deleted.
My Xperia Theft protection is added to the bootloader of Xperia devices. The bootloader is needed to start the operating system of your device, and it is not part of the operating system itself. So if you delete the operating system, MXTP will stay active and your device will still be protected."


Czyli jak wgram nowy soft to bedzie ok.?

#4 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1055 postów
    • Time Online: 77d 3h 43m

Napisano 20 wrzesień 2016 - 10:02

Trudno powiedzieć ale możesz spróbować

#5 OFFLINE   osa355

Napisano 20 wrzesień 2016 - 21:56

Ja bym był za tym by znaleźć właściciela telefonu i go mu zwrócić. Bo nie oszukujmy się. Teraz tak jakby tymi sposobami podpowiadania jak odblokować telefon by był zdolny do czytania kart sim jest popieraniem kradzieży i u nas na forum jak ktoś znajdzie będzie potrafił taki telefon odblokować. Jestem za całkowitym usunięciem tego tematu. I mała podpowiedź. Po numerze Imei można zlokalizować właściciela telefonu, więc dla policji to nie jest trudne by go znaleźć.

#6 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2431 postów
    • Time Online: 106d 10h 12m

Napisano 25 wrzesień 2016 - 17:18

Nie przesadzajmy. Znalezione niekradzione :D Kolega tylko zadał pytanie. Ja bym wgrał od nowa softa skoro już i tak przywrócony do fabrycznych i pobawił się w modowanie tego ciekawego phableta. A IMEI można zmienić ;)
WALKMAN®

#7 OFFLINE   osa355

Napisano 25 wrzesień 2016 - 17:26

ech.... Niech ci będzie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0