Skocz do zawartości


Wyniki finansowe Sony za Q4 2013 (FY13)

sony q4 2013

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Super Moderator
  • 2431 postów
    • Time Online: 106d 10h 12m

Napisano 15 maj 2014 - 15:34

Sony

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

za FY13 (rok finansowy do 31 marca 2014); całkowita sprzedaż wyniosła $75.4 billion, a dochód operacyjny $257 million, co pomogła osiągnąć intensywna promocja Xperii i PlayStation 4.

Jeśli spojrzymy jednak na liczbę sprzedanych Xperii w poszczególnych kwartałach, konkretnie na ostatni kwartał (Q1 14).

Załączony plik  Xperia640x419.jpg   31,09 KB   3 Ilość pobrań

Sony trochę przeceniło swoje możliwości, gdyż wcześniej prognozowali sprzedaż na poziomie 9.7 miliona urządzeń, a w etapie końcowym uzyskali 8.8 miliona. Co ciekawe, Sony już raz zaniżało swoją prognozę, widać jednak, że i tak zbyt mało.

W FY14 Sony oczekuje wzrostu sprzedaży, prognozowane 50 milionów urządzeń, co dało by wzrost o 28% w skali roku. Stanowcze wejście na rynek chiński i amerykański powinno w tym pomóc.

źródło: sony, xperiablog


WALKMAN®

#2 OFFLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6542 postów
    • Time Online: 173d 6h 5m

Napisano 16 maj 2014 - 07:30

Trzeba przyznać, ze w Polsce Sony widać naprawdę w wielu miejscach. Reklamy w TV, internecie, prasie, w sklepach, współpraca z operatorami, akcje marketingowe i promocyjne.

Myślę, że sprzedaży pomogło by szybsze obniżenie ceny starszych modeli i niższy pułap cenowy nowych, albo... wzrost naszych dochodów by to co teraz stanowi naszą pensję lub dwie zmieniło się w jeden z paru poważnych wydatków w miesiącu.

Niemniej wydaje mi się, że sprzedaż i popularność Sony ma się relatywnie dobrze w porównaniu poprzednich lat.

#3 OFFLINE   not found

not found

    Moderator

  • Autor tematu
  • Super Moderator
  • 2431 postów
    • Time Online: 106d 10h 12m

Napisano 20 maj 2014 - 09:20

Też tak uważam, Sony stało się jakieś bardziej obecne w całym multimedialnym świecie :P W ogóle był taki moment, że rzadko widziałem osoby ze smartfonami Sony, teraz coraz częściej widzę, że znajomi i nie tylko mają Xperie.
WALKMAN®

#4 OFFLINE   timmi

timmi

    Zdobywca 2 miejsca w Drugim Quizie Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 863 postów
    • Time Online: 78d 5h 26m

Napisano 20 maj 2014 - 11:22

Ja też jakoś rzadko widuje w klasie czy wśród znajomych xperie .Mają przeważnie samsungi czy lg a jeszcze mniej widzę osób z htc.

#5 OFFLINE   Dabronik

Dabronik
  • User
  • 234 postów
    • Time Online: 3d 12h 40m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Napisano 26 maj 2014 - 09:25

Mało jest osób z Sony a więcej z Samsungiem, tylko zastanawiam się co oni widzą w tej mydelniczce.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0