Jump to content


[Rozwiązany] K810i po zalaniu


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307
  • User
  • 75 posts
    • Time Online: 2d 14h 55m

Posted 11 February 2013 - 19:26

Witajcie.
Jakiś czas temu dostałem K810i,który nie wyglądał na uszkodzonego. Poprzedni właściciel twierdził,że telefon miał uszkodzony soft. Uruchamiał się biały ekran i ciągle wibrował. Rozebrałem go i miał ślady zalania więc wykąpałem go przez kilka godzin w spirytusie pitnym 96% suszyłem przez jakiś czas uruchomiłem. Zadziałał,Włączył się Biały ekran,zawibrował raz,zgasł i pojawiło się logo SE ale nie było podświetlenia ekranu i klawiszy oraz cały czas bateria jest biała a w rzeczywistości jest naładowana w 100%. Na uszkodzonej płycie gł z K800i sprawdziłem ekran i klawiaturę i mają podświetlenie sprawne (płyta z K800i ma uszkodzony włącznik z wyrwanymi pinami :/). Pozbyłem się śniedzi z możliwie widocznych części drukowanych,miedzianych i dalej nic. Telefon nie ma głosy na buzzerze a jak się reguluje głośność to się zawiesza i zero reakcji pomaga wyjęcie baterii. Mam przeczucie,że źródło zwarcia znajduje się tu,gdzie zaznaczyłem na zdjęciu ale pewności nie mam. Powiedzcie mi jak mogę usunąć to zwarcie by ocalić ten kultowy już telefon? Bardzo mi na tym telefonie zależy,bo kolekcjonuje mało spotykane modele SE. Proszę o pomoc

Attached Files


Edited by grzesiek930307, 11 February 2013 - 19:38.


#2 OFFLINE   faflak

faflak

    Zwycięzca Drugiego Quizu Forum Sony Ericsson World

  • User
  • 707 posts
    • Time Online: 36d 13h 18m

Posted 11 February 2013 - 20:55

usuń ekrany i zanieś do komisu niech Ci go wykąpią w wanience ultradzwiekowej moze cos da choc pewnie podswietlenie nie wróci :) lepiej poszukaj sprawnej plyty glownej od k800/810 a moze predzej odratuja twoj wlacznik w k800 ?
_________________________________________________________________________________________________pomogłem kliknij ^

#3 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307
  • Autor tematu
  • User
  • 75 posts
    • Time Online: 2d 14h 55m

Posted 11 February 2013 - 22:12

Na miejscu od włącznika są tylko ślady po pinach do ów włącznika. Ale myślę,że poszukiwania zniszczonego do pewnego stopnia K800i będzie prostszym rozwiązaniem. Stary ten telefon drogo na rynku wtórnym chodzić nie bd

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8,493 posts
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Posted 12 February 2013 - 01:42

Zacznijmy od tego, że K810 to nie jest unikalny model. Kultowy owszem, ale stosunkowo łatwo go kupić. Tych blaszek nie zdejmiesz bez hot aira. Jak chcesz to daj serwisowi zarobić, ale ja bym poszukał innej sprawnej płyty głównej na Twoim miejscu.

#5 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307
  • Autor tematu
  • User
  • 75 posts
    • Time Online: 2d 14h 55m

Posted 12 February 2013 - 10:43

Wiesz... Jurij dla Cb może nie jest unikalny, bo ja pierwszy raz go w swej karierze posiadam i w dodatku zepsutego a wolę nie zanosić do serwisu bo tam gdzie mieszkam serwisanci to najzwyczajniej gamonie. Ja będąc mechanikiem samochodowym więcej wiem o budowie i naprawie telefonu niż oni. Poszukam jednak zaniedbanego bądź uszkodzonego K800i i zrobię przeszczep bebechów. Dziękuje za tak szybki odzew w mej sprawię. Możecie zamknąć temat :)

not found: Literówka ;)

Edited by not found, 12 February 2013 - 18:14.


#6 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Super Moderator

  • Super Moderator
  • 1,574 posts
    • Time Online: 79d 1h 3m
  • GG:
  • Kraj::
  • Miasto:KMY
  • TelefonHuawei P8
  • Rom: Stock
  • Operator: PLAY

Posted 12 February 2013 - 10:56

Teraz możesz tanio kupić uszkodzonego K800i/K810i i mieć nie tylko sprawną płytę główną, ale też kilka innych części w zapasie :)

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony Ericsson World poprzez PW.




0 user(s) are reading this topic