Jump to content


Sony Xperia sola z Glove mode, korzystaj ze smartfona w rękawiczkach


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 ONLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 5m

Posted 01 October 2012 - 13:21

Wraz z kolejną aktualizacją Sony Xperia sola (więcej Androida 4.0.4 ICS) użytkownicy tego telefonu otrzymają nową modyfikację nazwaną Glove mode. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala ona na korzystanie ze smartfona w rękawiczkach, a do jej wprowadzenia Sony wykorzystało technologię floating touch.

Jak widać na poniższym filmie nowe rozwiązanie pozwala na obsługę Xperia sola w różnego rodzaju rękawiczkach, wydaje się zatem że właściciele tego modelu spokojnie będą mogli przywdziewać zimą zarówno skórzane jak i wykonane z innych materiałów rękawiczki.


Po włączeniu opcji Glove mode wyłączeniu ulega floating touch. Pojawia się natomiast dodatkowy kursor pokazujący w którym miejscu naciskamy wyświetlacz.

Zapowiada się świetnie, oby tak też działo...


Źródło: developer.sonymobile.com

#2 ONLINE   Mikołaj

Mikołaj
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 6,542 posts
    • Time Online: 173d 6h 5m

Posted 04 October 2012 - 19:05

Nie sądziłem, że nowa funkcjonalność Xperia sola wzbudzi aż takie emocje. Zgadzam się, że sam projekt wygląda naprawdę dobrze, ciekawe tylko czy rzeczywiście będziemy mogli wszystkimi rodzajami rękawiczek "śmigać" po ekranie. Bardzo dobrze, że Sony dalej rozwija swoje produkty i stara się je wzbogacić o dodatkowe funkcjonalności. Ciekaw jestem opinii właścicieli Xperia sola.

#3 OFFLINE   First

First

    Były Moderator

  • User
  • 197 posts
    • Time Online: 14d 5h 38m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Posted 05 October 2012 - 06:46

Myślę, że pomysł bardzo dobry, mogli by go jakoś szerzej zareklamować - znam naprawdę wiele dziewczyn, które narzekają na to, że w zimę  przy pisaniu smsa muszą zdejmować rękawiczki i/lub pozwolić na to by im marzły rączki ;)
Posted Image




0 user(s) are reading this topic