Skocz do zawartości


Sony potwierdziło - nie będzie nowej konsoli PlayStation w 2012 roku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Banned
  • 8493 postów
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Napisano 12 styczeń 2012 - 21:52

Dla wszystkich fanów konsoli PlayStation mamy ważną wiadomość - Sony zaprzeczyło plotkom, aby w tym roku miała zostać zaprezentowana następczyni konsoli PlayStation3. Przypomnijmy, że PlayStation3 została zaprezentowana światu w 2006 roku, a jej cykl życia oszacowano na 10 lat.

Kazuo Hirai, nowy prezes firmy Sony, powiedział:


Cytat

Andy (szef oddziału PlayStation - przyp. red.) ma absolutną rację, aby nie robić żadnych oficjalnych zapowiedzi na targach E3. Ja zawsze mówiłem, że PS3 powinna mieć 10-letni cykl życia i nie ma powodów, aby od tego odchodzić.



Miłośnicy nowinek technicznych nie zobaczą zatem na targach E3 w Los Angeles następczyni PlayStation3. Ale to dobra wiadomość dla wszystkich obecnych posiadaczy tej konsoli, bo firma Sony nie zamierza na razie zrezygnować z jej wsparcia i na pewno wiele tytułów jeszcze się na nią pojawi. Myślicie, że decyzja firmy Sony jest słuszna? Zapraszam do dyskusji :)

Źródło:

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



#2 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3669 postów
    • Time Online: 152d 18h 4m

Napisano 12 styczeń 2012 - 23:10

Decyzja o 10-cio letnim stażu konsoli słuszna to była ale przy ps2. Obecna czasy, a dokładniej pęd jaki napędzany jest przez technikę mówi, że 10 lat to duuużo za dużo. Ilekroć na gryonline - >  

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

czytałem, jak twórcy gier narzekają na "słabość" podzespołów w obecnej generacji konsol. Tworząc dany tytuł, muszę to robić podwójnie. PC vs X360,PS3 gdyż to drugie jest jak na obecne czasy znacznie ograniczone.
Wydaje Mi sie, że Sony jednak pokaże na tegorocznych targach PS4 albo jakiś prototyp. To że jakiś dyrektorek temu zaprzeczył kolejny raz dowodzi, że firma (jak to zawsze u niej bywa) nie chce żadnych przecieków... A jakby nie patrzeć, ostatnio głośno się zrobiło w tej kwestii, wiec jak to w przypadku firmy Konsoli nie będzie.

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Autor tematu
  • Banned
  • 8493 postów
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Napisano 12 styczeń 2012 - 23:22

No zobaczymy, wcale nie jest powiedziane, że nowa konsola nie zostanie zaprezentowana w 2013 roku :)

Cytat

Ilekroć na gryonline - >

Please Login HERE or Register HERE to see this link!

czytałem, jak twórcy gier narzekają na "słabość" podzespołów w obecnej generacji konsol.

Taka teza stawia pod znakiem zapytania sens istnienia konsol. Głównym atutem konsol była właśnie określona konfiguracja i gwarancja, że wszystkie tytuły wydawane dla tej konsoli będą działać w 100% sprawnie i płynnie. Skoro obecnie postęp w technologiach jest tak duży, że twórcom gier nie wystarcza potencjał aktualnych konsol, to jaki jest sens je produkować? Niech gracz decyduje jakiego sprzętu potrzebuje i w razie zbyt słabej konfiguracji wymienia kartę graficzną na nowszą lub dokupuje drugą.

Cytat

To że jakiś dyrektorek temu zaprzeczył kolejny raz dowodzi

No nie jakiś dyrektorek, tylko prezes firmy. Byłoby dosyć absurdalną sytuacją, gdyby prezes zapowiedział że NIE BĘDZIE nowej konsoli w tym roku, a firma mimo to ją zaprezentowała :) No chyba że konkurencja (np. Microsoft) zaprezentuje nową konsolę i Sony nie będzie miało wyjścia...

#4 OFFLINE   dante

dante

    Master Boss

  • Administrator
  • 3669 postów
    • Time Online: 152d 18h 4m

Napisano 13 styczeń 2012 - 15:54

Cytat

Byłoby dosyć absurdalną sytuacją, gdyby prezes zapowiedział że NIE BĘDZIE nowej konsoli w tym roku, a firma mimo to ją zaprezentowała :)
Oj uwierz nie było już tak ;)

Cytat

Taka teza stawia pod znakiem zapytania sens istnienia konsol. Głównym atutem konsol była właśnie określona konfiguracja i gwarancja, że wszystkie tytuły wydawane dla tej konsoli będą działać w 100% sprawnie i płynnie. Skoro obecnie postęp w technologiach jest tak duży, że twórcom gier nie wystarcza potencjał aktualnych konsol, to jaki jest sens je produkować? Niech gracz decyduje jakiego sprzętu potrzebuje i w razie zbyt słabej konfiguracji wymienia kartę graficzną na nowszą lub dokupuje drugą.
Nie o to chodzi. Każdy widzi jak idzie postęp... Producenci konsol (chodzi Mi głównie o Microsoft i Sony) widząc postęp "z góry" ustalają jakie konsola mam mieć parametry, z czasem wprowadzają zmiany=optymalizacja sprzętu pod gry oraz multimedia. Wiadomo, że jak wyjdzie PS4 to wiele Pc i tak będzie ja przewyższało pod względem technologicznym, ale nie o to chodzi, bo co za problem zapodać najlepsze podzespoły i wycenić ją na 10000 zł. ? Wtedy nie miało by to najmniejszego sensu. Konsola ma służyć rozrywce, a nie by uważać ją za "cud" techniki.

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Autor tematu
  • Banned
  • 8493 postów
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Napisano 13 styczeń 2012 - 23:26

No właśnie i dlatego programiści mają na 10 lat ustaloną jasno konfigurację i zamiast narzekać powinni tworzyć gry pod tę jedną konsolę. Taka np. GTA IV na mocnych sprzętach potrafi klatkować na maksa a na słabszych chodzi całkiem płynnie. W konsolach tego problemu nie ma, bo konfiguracja jest jedna i programiści mają za zadanie tak zoptymalizować grę, żeby można się było dobrze przy niej bawić bez utraty nerwów. Wypuszczanie nowej konsoli co 3-4 lata to dodatkowy stres dla programistów i spory cios dla twórców gier. Trzeba też na to spojrzeć z tej strony, a nie domagać się nowej zabawki, bo stara się znudziła :)

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij
  • Autor tematu
  • Banned
  • 8493 postów
  • Kraj::
  • Operator: Orange GO

Napisano 31 styczeń 2012 - 06:44

No i tym razem sam Microsoft potwierdził, że nie wypuści w tym roku następcy Xboxa 360. A zatem Sony nie będzie musiało łamać danego przez siebie słowa i nie zaprezentuje w tym roku następcy PlayStation 3. Więcej na ten temat znajdziecie

Please Login HERE or Register HERE to see this link!



#7 OFFLINE   mikey

mikey

    Zdobywca w 3 miejsca w konkursie „Pokaż z bliska atuty SE”

  • User
  • 131 postów
    • Time Online: 4d 1h 1m

Napisano 04 luty 2012 - 12:05

Jakiś rok temu czytałem, że Microsoft i Sony ma niepisanę umowę by wypuścić nowe modele w 2014 roku, po to by z obecnych modeli obie firmy wycisły ile się da. Tak więc jeśli żadna firma się nie wyłamie to w przyszłym roku także nie będzie nowej konsoli :)
Posted Image

#8 Guest_Diabeł_*

Guest_Diabeł_*
  • Guests

Napisano 05 luty 2012 - 16:00

Wyświetl postUżytkownik Jurij dnia 13 styczeń 2012 - 23:26 napisał

Taka np. GTA IV na mocnych sprzętach potrafi klatkować na maksa a na słabszych chodzi całkiem płynnie. W konsolach tego problemu nie ma, bo konfiguracja jest jedna i programiści mają za zadanie tak zoptymalizować grę, żeby można się było dobrze przy niej bawić bez utraty nerwów.

:lol: :lol: :lol: :lol:
Polecam zagrać na konsoli Sony i delektować się przycięciami i ogromnymi spadkami ilości klatek w co gorętszych momentach + doczytujące się tekstury. Nie ma to jak bajki pisać :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0