Skocz do zawartości


SE KeyReplacer - Czyli zmiana funkcji klawisza patchem, DB2020/DB3210


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mc_kibel

mc_kibel
  • User
  • 26 postów
    • Time Online: 1h 1m
  • Kraj::
  • Operator: T-Mobile

Napisano 28 październik 2011 - 20:44

Pewnego dnia byłem chory i znudzony, więc zrobiłem 'małe' narzędzie,
dzięki tej aplikacji możemy zmieniać funkcje klawiszy w SE DB2020 / DB3210.
To tylko BETA, nie wiem czy projekt jest warty kontynuacji.

.NET Framework 2.0 wymagany!

Załączony plik  screentl.png   14,27 KB   7 Ilość pobrań

Użycie:
1. UWAGA! Wczytany plik musi być pozbawiony headera -> dla db3210 należy użyć programu cxc2raw mojego autorstwa (jest w tym dziale). W przypadku DB2020 po prostu trzeba użyć main2raw.
2. Klikamy file -> load firmware.
3. Wybieramy stary i nowy klawisz. [Zalecane jest nie używanie klawiszy numerycznych jako 'old key'. To tylko beta, algorytm odnajdywania tych klawiszy musi być poprawiony.]
4. W polu destination platform wybieramy platformę, dla której będziemy generować patch.
5. Wciskamy generate. Program może zawiesić się na minutkę lub dwie. Nie należy się tym przejmować, gdyż program cały czas pracuje.
6. Po wszystkim klikamy file -> save .vkp.

Miłej zabawy :)

Pobierz: http://www.sonyerics...se-keyreplacer/

not found: Poprawiłem wygasły link.

Użytkownik not found edytował ten post 05 listopad 2012 - 09:36

Sony Ericsson X8 || GingerDX v017 Android 2.3.7 || Sense Theme

#2 OFFLINE   Fabian

Fabian
  • User
  • 7 postów
    • Time Online: 1d 11m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Napisano 17 październik 2018 - 19:41

W programie brakuje mi przycisków przewijania. Chciałbym je zamienić, ale z tego co widzę, to muszę znać wiersz, w którym się znajdują. Próbowałem znaleźć z użyciem programu HxD, ale tam adresy kończą się na 1EBFCC0. Wg. programu, większość przycisków jest w 0x13FFFFFF. Nie wiem jak to interpretować. Nie widzę też analogii w pozostałych przyciskach. Nie chcę ryzykować z patchami. HEX przycisków to 2B(43) forward 2c(44) rewind. Czy zna ktoś zasadę poszukiwania offsetu lub ewentualnie linie wiersza, albo jakiś patch na ich zamianę na jakikolwiek inny przycisk? Może autor programu, mógłby się wypowiedzieć?

#3 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1054 postów
    • Time Online: 77d 2h 4m

Napisano 18 październik 2018 - 10:27

A jakie dokładnie funkcje chcesz im przypisać ?

#4 OFFLINE   Fabian

Fabian
  • User
  • 7 postów
    • Time Online: 1d 11m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Napisano 22 październik 2018 - 19:35

Przyciski powiększania. Te które są, są tak małe, że ledwie w nie trafiam, do tego są nisko. A że z Walkmana nigdy nie korzystam, mam dodatkowe 3 przyciski gratis. Z tym, ze tylko play/pause był w zestawie Keyreplacer do znalezienia w phone.app.cxc

Użytkownik Fabian edytował ten post 22 październik 2018 - 19:36


#5 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1054 postów
    • Time Online: 77d 2h 4m

Napisano 24 październik 2018 - 15:32

Aha ,bo myślałem też o jednym Elfie ale zapomniałem że on służy tylko do ustawienia dowolnego przycisku ale tylko jako play/pauza który i tak jest normalnie w W995.Ogólnie ciężki temat bo nawet w czasach świetności SE to nikt się nie bawił w takie rzeczy,no może jak już to kilku dewloperów.A co do W995 to fakt strasznie małe te klawisze, używałem go przez jakiś czas,ale ostatecznie zostałem przy C905 ze względu na lepszy aparat

Użytkownik jack79 edytował ten post 24 październik 2018 - 18:08


#6 OFFLINE   Fabian

Fabian
  • User
  • 7 postów
    • Time Online: 1d 11m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Napisano 24 październik 2018 - 17:42

A może w tym elfie będzie jakiś zapis co do linii wiersza, w którym znajduje się ten zapis? W zasadzie tylko tyle trzeba do zamiany jakiekolwiek przycisku, czy on jest czy go nie ma w danym telefonie. Np używam przycisku do Walkmana jako otwieranie galerii zdjęć, a jej fabrycznie nie ma w W995, za to istnieje w programie.

#7 OFFLINE   jack79

jack79
  • Serwisant forum
  • 1054 postów
    • Time Online: 77d 2h 4m

Napisano 26 październik 2018 - 00:08

Szczerze mówiąc nie wiem, nigdy się tym nie zajmowałem tylko raz próbowałem przeportować patch jeśli chodzi o podobne sprawy , ale tak go przeportowałem że nawet nie chciał się wgrać i całkowicie dałem sobie z tym spokój
Co do przycisków to fakt coś w tym musi być, bo tak samo z tego co kojarzę jest np z ikoną podczerwieni czy w WiFi w SE które nie mają jednego ani drugim.
A co do przycisku otwierania galerii to fakt bardzo wygodne, w C905 można dodatkowo używać do tego tych dwóch górnych klawiszy (w testach serwisowych jako game A i Game B

#8 OFFLINE   Fabian

Fabian
  • User
  • 7 postów
    • Time Online: 1d 11m
  • Kraj::
  • Operator: Plus

Napisano 19 listopad 2018 - 22:32

Znalazłem odpowiedź:

15C4E7D8: 2C 16
15C4E830: 2B 17

15 to to samo co 01 w phone.app.cxc a litery na 6 miejscu są zawsze o 1 więcej. Czyli szukając wartości musiałem znaleźć
01c4f7d8 i 01c4f730. Nie wiem dlaczego tak jest, że patch się różni od rzeczywistości, ale udało się. Przyciski zamienione.
Z patcha odczytałem, że 2c i 2b to rewind i forward, wartość druga (16 i 17) to wartość na jaką zamieniamy, w moim przypadku to Vol up i Vol down.Oczywiście szukanie nie polegało na znalezieniu tylko 2C, ale 3 kolejnych liczb, wiedząc gdzie mniej więcej szukać (angielskie nazwy w pliku). Może się komuś przyda. Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0